Nietypowa oferta pracy. Orlen szuka członka zarządu i marketingowca w jednej osobie

Płocka spółka paliwowa PKN Orlen szuka pracownika w internecie. Osobliwego pracownika, warto dodać. Potrzebny jest członek zarządu, który jednocześnie pełniłby rolę specjalisty ds. komunikacji i marketingu w jednej z głównych firm petrochemicznych w Europie środkowo-wschodniej.

Obecnie w zarządzie PKN Orlen zasiada sześć osób z Danielem Obajtkiem na czele jako prezesem. Dotychczas nadzorowaniem działalności marketingowej zajmowała Patrycja Klarecka - wymieniana wśród członków zarządu ekonomistka. Teraz polska spółka chce powiększyć zarząd o PR-owca, który - jak podał Orlen - "posiada doświadczenie w zakresie komunikacji i marketingu".

Rada Nadzorcza Spółki PKN Orlen SA z siedzibą w Płocku rozpoczyna postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko: Członka Zarządu ds. Komunikacji i Marketingu w PKN Orlen SA

- podała spółka w internetowej ofercie.

Członek zarządu do zadań specjalnych

Wśród innych wymagań Orlen wymienia także: wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w postaci pracy lub prowadzenia własnej działalności, nie mniej niż 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym, wiedzę na temat Orlenu i branży, w której działa, znajomość języka angielskiego, umiejętności organizatorskie oraz - co ważne - brak zakazu zajmowania stanowiska członka organu zarządzającego w spółkach handlowych. Co więcej? Kandydaci powinni znać się na zasadach funkcjonowania spółek prawa handlowego, czy zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Szczegóły dot. wynagrodzenia na powyższym stanowisku nie są bliżej znane.

>>> Akcyza na hybrydy o połowę niższa od 1 stycznia 2020. Sprawdzamy, które samochody i o ile stanieją?

Zobacz wideo

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Więcej o: