Planujesz kupić mieszkanie? Marże kredytowe w banku są najwyższe od 9 lat. Rosną też inne opłaty

Rosną już nie tylko ceny mieszkań. Kupujący muszą spodziewać się także tego, że będą rosły marże kredytów hipotecznych. Te już dziś są na poziomie najwyższym od 9 lat. Eksperci, którzy gościli w "Studiu Biznes" zwracają uwagę na to, że rosną także inne opłaty związane z kredytami mieszkaniowymi. Zobacz całą rozmowę.

Banki chcą coraz więcej za kredyty hipoteczne - marże z tego tytułu są najwyższe od dziewięciu lat. Średnia marża kredytu mieszkaniowego w styczniu wyniosła 2,1 proc. według danych Expandera. Na co szczególnie powinni dziś zwrócić uwagę kupujący? Czy ceny mieszkań będą wciąż dynamicznie rosły? Na te pytania odpowiadają goście programu "Studio Biznes" - Paweł Majtkowski, analityk finansowy i Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments. Zobacz całą rozmowę powyżej.

"Studio Biznes" to program, który ukazuje się na żywo na Gazeta.pl w każdą środę o godzinie 12:00. Program prowadzi Łukasz Kijek.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (11)
Planujesz kupić mieszkanie? Marże kredytowe w banku są najwyższe od 9 lat. Rosną też inne opłaty
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 6 razy 4

  Frankowicze, dziękujemy za wysokie opłaty bankowe i niskie oprocentowanie oszczędności. Pytaliście, jak wasze bukmacherskie zakłady o kurs franka i późniejsze odszkodowania bankow przełożą się na ostrożnych zlotowkowiczow? Otóż tak właśnie...

 • alben albus

  Oceniono 1 raz 1

  Zlotowicze utrzymują frankowiczów i tu jest cały pies pogrzebany w efekcie końcowym a banki na tym wcale nie tracą, wręcz przeciwnie bo to ich lukratywny biznes, barany.

 • eva_bramborova

  Oceniono 4 razy 0

  Banki drenują aktualnych klientów poprzez wzrost opłat,marż,obniżkę oprocentowania by pokryć straty na kredytach "frankowych".

 • farcry3

  Oceniono 4 razy 0

  Kupno mieszkania na gorce cenowej przy 15-30 letnim kredycie z maksymalna marżą. Bedzie ból .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX