Mlekpol z ważnymi zmianami strukturalnymi. Zyskać mają na nich rolnicy

Spółdzielnię Mleczarską Mlekpol czekać będą w przyszłości spore zmiany, dzięki którym zyskać mają przede wszystkim rolnicy. Tak zapowiedział nowy przewodniczący Rady Nadzorczej spółdzielni, Stanisław Przytuła.

Jak podaje serwis portalspozywczy.pl, Stanisław Przytuła na kluczowym stanowisku w spółdzielni zastąpił Jana Zawadzkiego, który pełnił tę funkcję przez kilkanaście lat. SM Mlekpol prawdopodobnie czekają w najbliższej przyszłości pewne zmiany, czego potwierdzeniem mogą być słowa nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej. 

Mlekpol ze zmianami strukturalnymi. Czy to oznacza początek reform?

Stanisław Przytuła zapowiedział, że chce, aby nowa rada lepiej kontrolowała działania zarządu. W planach jest również poprawienie innych działań kontrolnych, dzięki czemu zyskać mają wszystkie zainteresowane strony - rolnicy oraz spółdzielnia. 

Pewne rzeczy po latach z natury ulegają skostnieniu. Chcemy tchnąć nowego ducha w działalność Rady jak i w całą firmę. Wiele rzeczy wymaga nowego spojrzenia i zmiany. 

- zapowiedział nowy przewodniczący Rady Nadzorczej w rozmowie z Portalem Spożywczym. Taka deklaracja może budzić pewien niepokój w rolnikach współpracujących z Mlekpolem. Uspokojeniem mogą być jednak słowa Stanisława Przytyły, który zaznaczył, że zmiany będą rozłożone w czasie i będą miały charakter ewolucyjny, a nie rewolucyjny. Ponadto, nowy szef zaznaczył, że to właśnie rolnicy mają znów stać się punktem centralnym Mlekpolu. - Zależy mi, aby poczuli się jak współwłaściciele, aby mieli głos, który będzie wreszcie słyszalny, ale także aby ich działania były świadome i racjonalne - zapowiedział. 

Mlekpol potentatem w branży przetwórców mleka 

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z siedzibą w Grajewie istnieje na rynku od 1980 roku i jest znana m.in. z produkcji mleka "Łaciate". Obecnie zrzesza 12 zakładów, głównie w województwie podlaskim oraz warmińsko-mazurskim, w których przetwarzane jest mleko od 11 tys. rolników. Spółka zatrudnia 2,3 tys. pracowników. Jest jednym z potentatów w branży mleczarskiej, gdyż przerabia 16 proc. mleka produkowanego w Polsce. 1/3 produkcji SM Mlekpol trafia na eksport

>>> Dowiedz się więcej: 600 plus na krowę. Rząd przyjął projekt ustawy wspierającej rolników

Więcej o: