Lidl oferuje nawet 50 zł za godzinę pracy w sobotę. Sieć szuka pracowników [AKTUALIZACJA]

Lidl oferuje niemal 50 zł za pracę w sobotę w dyskoncie. Na taką kwotę można liczyć jednak tylko będąc zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin.

W Polsce brakuje rąk do pracy, a problem ten poważnie zaczynają odczuwać duże sieci. Na tyle, że Biedronka czy Żabka wprowadzają powoli do sklepów kasy samoobsługowe. Na to samo rozwiązanie zdecydował się Lidl, który także już w niektórych placówkach ma stanowiska gdzie kasjerzy nie są potrzebni. Zanim jednak to rozwiązanie trafi do wszystkich sklepów, minie jeszcze sporo czasu, a pracownicy są potrzebni na teraz.

Lidl płaci prawie 50 zł za godzinę pracy w sobotę

Jak podają Wiadomości Handlowe Lidl szuka pracowników do pracy jeden dzień w tygodniu, w sobotę od godziny 8.00 do 12.00. Oczywiście, firma prowadzi także rekrutację na pełen etat, połowę czy ćwierć, co z sobotnią ofertą doskonale ukazuje jak zdesperowana jest sieć, by znaleźć pracowników. Za pracę w sobotę przez cztery godziny, można liczyć na wynagrodzenie w wysokości 770 zł brutto, co jest jedną piątą miesięcznej pensji brutto nowych kasjerów. W zależności od tego czy dni pracujących jest miesiącu cztery czy pięć, przekłada się na to godzinową stawkę w wysokości 48,13 zł lub 38,50 zł brutto.

Lidl obejmuje pracowników szeregiem świadczeń, nawet na 1/5 etatu

Wysoka pensja przy pracy na tak małą część etatu to nie wszystko. Mimo że nie jest to pełny wymiar godzin, to Lidl i tak każdego pracownika obejmuje pakietem benefitów. W ich ramach mieści się ubezpieczenie na życia, prywatna opieka medyczna czy karta MultiSport. 

Lidl pracowników na część etatu szukał już na wiosnę 2019 roku. Trend na rynku pracy się utrzymał, dlatego też nie dziwi, że sieć pozostała przy tym modelu. To oznacza też, że ta forma zatrudnienia się sprawdza, szczególnie, że obłożenie sklepów w soboty będzie jeszcze większe ze względu na zakaz handlu obowiązujący niemal w każdą niedzielę roku z małymi wyjątkami. 

[AKTUALIZACJA] Lidl wydał oświadczenie na temat oferty pracy. Więcej informacji na temat pod TYM adresem.

Więcej o:
Komentarze (46)
Lidl oferuje nawet 50 zł za godzinę pracy w sobotę. Sieć szuka pracowników [AKTUALIZACJA]
Zaloguj się
 • owrank

  Oceniono 15 razy 15

  w tytule 50 zł a artykule już mowa o 48 i 38. Różnica 32% to przecież drobiazg

 • mlynek_999

  Oceniono 20 razy 8

  Jak zawsze Gazeto manipulujecie danymi. Z 50 zł/h zrobiło sie nagle 38, a skoro dotyczy to wyłącznie pracowników dorywczych to w ogóle czym się tu podniecać?
  Jadąc przez pół miasta taksówką w 30 min płacę taksiarzowi 100 zł. Zarabia 200zł/h nieźle, co?

 • alighator2x

  Oceniono 13 razy 7

  no to teraz morawiecki powie że dzięki PiS polacy już zarabiają €11,40 na godzinę

 • pierwsze_all

  Oceniono 21 razy 5

  Ściema jak stąd do księżyca. Te niepełne etaty to norma, a za3,14erdzielać trzeba za równowartość trzech. Za te rzekome 50 zł na godzinę trzeba będzie przerzucić tyle ton (!) towaru, że się człowiek w dwa dni nie wyrobi, więc albo będzie latał jak wściekły całą sobotę i niedzielę albo guzik zobaczy z tej kasy. Sąsiad pracuje w Lidlu, oczywiście że na 3/4 etatu od wielu lat i mówi, że chętnych na kasę przychodzą setki (nawet z doktoratami) - nie zatrudniają, bo nie, dane można przecież sprzedać, a w pracy żyłować tych, co już są. NIKT nie ma pełnego etatu, NIKT nie widział na oczy tych czterech tysiaków z plakatu, max 2500 to trzeba mieć szczęście i być kumplem szefa albo wyjątkowym wazeliniarzem.

 • Kazimierz Orszulak

  Oceniono 8 razy 4

  To sciema ,oni poszukuja nie na etat pracownikow ,tylko dorywczo na kase, i tylko w sobote,!!!!!!Sam kiedys, skladalem aby mnie przyjeli dopracy ,ale nigdy naet nie oddzwonili. !!!!!!podobniel ,postepuja w Kauflandzie. ,a kasy samoobslugoe po to instaluja by zaoszczedzic na pensji pracownika na etacie!!!!!!!!!Wszedzie s'ciema !!!! A ni grosza prawdy!!!!!Sfustrowany.

 • sselrats

  Oceniono 15 razy 3

  Jakby UPA odeslac do domu to rynek pracy bylby jeszcze lepszy dla Polakow. Lepiej zrobic to zanim uchodzcy wroca do Polski z UK.

 • calto

  Oceniono 4 razy 2

  Ja tam daję korki z matmy, Wrocław, za sesyjkę 1,5h 100 zł, po co mi Lidl

 • basalykk

  Oceniono 2 razy 2

  Co to znaczy pakiet benefitów.Pakiet to po polsku a benefit?

 • tom-pek

  Oceniono 3 razy 1

  na umowę zlecenie ....czyli odchodzi ZUS czyli koszmar Polskiego przedsiębiorcy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX