Tunel na S2 pod warszawskim Ursynowem niemal na finiszu. Pozostało 600 metrów do wykopania

GDDKiA poinformowała o zaawansowaniu prac przy budowie tunelu na S2 na stołecznym Ursynowie. Wygląda na to, że drążenie tunelu w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy jest coraz bliżej końca - wykopano 1735 metrów, pozostało jeszcze 600.

W lipcu 2019 r. GDDKiA informowała, że zaawansowanie prac przy całym projekcie Południowej Obwodnicy Warszawy wynosiła od 50 do 60 proc. Czasu na realizację inwestycji nie pozostało wiele, bo zakończenie prac przewidziano na sierpień 2020 r.

GDDKiA: Zostało 600 metrów tunelu S2 do wykopania na Ursynowie

Jak podała we wtorek GDDKiA, wykonawca tego odcinka - firma Astaldi - poinformował, że 1735 metrów tunelu jest już wykopane, pozostało jeszcze 600 metrów.

Cały fragment drogi z tunelem na Ursynowie ma długość 4,6 km. Przekop prowadzi pod I linią metra, a prace przy jego budowie prowadzone są podczas normalnego funkcjonowania kolei podziemnej. Dzienną wydajność kopania tunelu drogowcy szacują na 892,5 metrów sześciennych.

Kiedy nowy odcinek S2 w Warszawie?

Tunel jest elementem pierwszego fragmentu 18,5-kilometrowego odcinka S2 między węzłami Puławska i Lubelska. Poza nim w ramach tej inwestycji powstają jeszcze dwa: węzeł Przyczółkowa - węzeł Wał Miedzeszyński (6,45 km) i węzeł Wał Miedzeszyński - węzeł Lubelska (7,45 km) z mostem na Wiśle.

Kilka dni temu podawaliśmy, że trwają ostatnie prace związane z betonowaniem przeprawy. Most - przynajmniej w części - ma być przejezdny we wrześniu tego roku. Władze Ursynowa informowały w ubiegłym roku, że ich zdaniem prac nie uda się zakończyć w terminie, czyli w sierpniu tego roku, co więcej, mogą być one opóźnione o rok. GDDKiA jak na razie tego nie potwierdza. W oficjalnym komunikacie Dyrekcji dotyczącym planowanych do oddania w tym roku odcinków, GDDKiA pisze, że realizuje "wszelkie, możliwe działania, które mają pozwolić na udostępnienie jeszcze w 2020 r. wszystkich trzech odcinków trasy S2 w Warszawie". 

Jak podkreśla GDDKiA, Południowa Obwodnica Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2 oraz jej autostradowe przedłużenie do obwodnicy Mińska Mazowieckiego w ciągu A2 nie tylko pozwoli udrożnić ruch na osi wschód-zachód, ale również ułatwi komunikację, łącząc dzielnice po obu brzegach Wisły.

>>> Akcyza na hybrydy o połowę niższa od 1 stycznia 2020. Sprawdzamy, które samochody i o ile stanieją?

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (24)
Tunel na S2 pod warszawskim Ursynowem niemal na finiszu. Pozostało 600 metrów do wykopania
Zaloguj się
 • damia11n

  Oceniono 15 razy 13

  Pisanie, że "tunel jest na finiszu" jak pozostało jeszcze ponad 30% prac ziemnych, to co najmniej lekka przesada. Otwarcie to rok 2021 jak dobrze pójdzie. To nie jest naziemny odcinek, aby można było zapewnić przejezdność a prace wykończeniowe prowadzić równolegle. Chyba, że cały ruch puszczony zostanie górą ul.Płaskowieckiej, czyli od węzła Puławska do węzła Ursynów Wschód cały ruch odbywałby się tymczasowo nad tunelem, a po jego zakończeniu i odbiorach przeniesieny pod ziemię. Niezła zabawa. Inny objazd, to zjazd na węźle Puławska, potem Dolinka Służewiecka, most Siekierkowski i na Wał Miedzeszyński. Oczywiście będzie wiele innych "skrutów" np. skret w Al. Wilanowską do Powsińskiej. Jednak wszystkie objazdy będą generować potężne korki na Ursynowie i Wilanowie.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 11 razy 9

  Do wyborów prezydenta, będą obiecywać wszystko ... JAK ZWYKLE !!!!
  Potem się wycofają ... JAK ZWYKLE

 • zartiepl

  Oceniono 8 razy 8

  Kiedyś, w Radomiu, kaczy spadochroniarz z Warszawy, niejaki Bacciarelli, też opowiadał, że firmie budującej wiadukt w miejscu jednego z bardziej ruchliwych skrzyżowań pozostały do wykonania tylko prace wykończeniowe. W rzeczywistości firma dopiero zaczynała stawiać ściankę szczelną pod budowę drugiej połowy wiaduktu. To tak w temacie prawdomówności pisowców.

 • annihilator2

  Oceniono 5 razy 5

  w deklarowanym tempie około 40m na tydzień, dokończą samo kopanie za jakieś 4 miesiące....

 • geminusmaximus58

  Oceniono 4 razy 4

  Aktualne filmy z budowy POW można oglądać na YT. Jest wątpliwym, aby zapewniono choćby częściową przejezdność mostu w określonym przez zleceniodawcę terminie. Raczej trzeba przyjąć na spokojnie terminy przyszłoroczne. Ale, obym się mylił.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 6 razy 4

  Jakoś nie wierzę w "zapewnienia" tej Głównej Dyrekcji ... PRZECIEŻ NIE MA PIENIĘDZY !!!!
  I nie będzie miała, bo niby skąd? Ktoś pamięta, ile kasy zabezpieczono w "budżecie"??

 • ltte

  Oceniono 5 razy 3

  Na razie wystarczy doprowadzić S2 do Ursynowa. To tylko kilkaset metrów po powierzchni, a zniknie ca. 70% korków na Puławskiej. Szczególnie rano i po południu.

 • miromaz

  Oceniono 7 razy 3

  Ale popelina. Normalnie jak u Karnowskich.

 • ad2009

  Oceniono 2 razy 2

  No to juz mozna jeździc." Prawie" jednak czyni rożnice. To tak jak swego czasu na rysunku Sz. Kobylińskiego w byłej "Polityce": wyrwa w szynie i tekst -" to tylko 0. 000427 szlaku"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX