Lidl jednak nie płaci 50 zł/h za pracę w soboty. Jest oświadczenie firmy

Lidl miał rzekomo płacić niemal 50 zł za godzinę, osobom pracującym w sobotyod 8.00 do 12.00. Ogłoszenie było jednak niedokładne, a firma wydała oświadczenie i sprostowała sprawę.
Zobacz wideo

Wczoraj informowaliśmy, powołując się na Wiadomości Handlowe, że Lidl płaci 770 zł brutto za pracę w soboty od godziny 8.00 do 12.00. Wyliczając stawkę godzinową, wychodziło na to, że w zależności od tego czy w miesiącu jest pięć czy cztery soboty, Lidl płaci 48,13/38,50 zł. Okazuje się jednak, że stawka ta jest nierealna, a firma podała na plakatach niedokładną informację. Plakaty już zniknęły z tablic ogłoszeń dyskontów.

Z ogłoszenia można było wywnioskować, że 770 zł brutto przysługuje za pracę tylko w sobotę w godzinach 8.00-12.00. To jest jednak nieprawdą, co Lidl tłumaczy w oficjalnym oświadczeniu przesłanym do redakcji. 

Lidl nie zapłaci 50 zł za godzinę pracy. Sieć oferuje jednak pracę na cząstkowych etatach

Firma w oświadczeniu informuje, że nie przelicza pensji na płacę godzinową, a podaje zawsze miesięczne zarobki. Ogłoszenie dotyczyło pracy dodatkowej, w ramach której należy przepracować 35 godzin, aby otrzymać wynagrodzenie w wysokości w wysokości 770 zł brutto, co stanowi 20 proc. etatu. Sobotnie godziny 8.00-12.00 mogą być jednym z terminów pracy, ale nie są pełnym wymiarem godzin przy umowie na 1/5 etatu. Firma dodaje, że jest otwarta na różne formy zatrudnienia i elastyczne godziny pracy:

Poszukując nowych pracowników sklepów, wykazujemy się dużą elastycznością. W zależności od dyspozycyjności pracownika, oferujemy mu kilka możliwości pracy w naszych obiektach – pełen etat, niepełny etat w wymiarze 87 lub 130 godzin w miesiącu kalendarzowym lub pracę dodatkową w wymiarze 20, 30 oraz 40% etatu. W związku częstymi odwiedzinami klientów naszych sklepów w soboty, poszukujemy również pracowników, którzy podejmą się pracy w wybranych sklepach również w te dni. Niepełny etat lub praca dodatkowa – to idealne rozwiązanie dla studentów, osób, które chcą pogodzić pracę z innymi obowiązkami lub tych znajdujących się na początku swojej kariery i poszukujących pierwszej pracy. Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej kariera.lidl.pl, na której nieustannie publikujemy nowe ogłoszenia o pracę.
Więcej o:
Komentarze (10)
Lidl jednak nie płaci 50 zł/h za pracę tylko w soboty. Jest oświadczenie firmy
Zaloguj się
 • kaktus-2

  Oceniono 15 razy 11

  Po pierwsze nie w Petersburgu, a w Moskwie.
  Po drugie nie na Placu Rewolucji, a na Placu Czerwonym.
  Po trzecie nie samochody, a rowery, a Po czwarte nie rozdają, a kradną...

 • strach_sie_bac

  Oceniono 12 razy 10

  Średnio rozgarnięty człowiek zrozumiał jednak, że Lidl płaci 770 zł brutto za pracę w soboty od godziny 8.00 do 12.00. I o to chodziło włodarzom dyskontu.

 • pamejudd

  Oceniono 8 razy 6

  Nic z tej historii nie rozumiem :(

 • sztucznypolak

  Oceniono 7 razy 3

  Nie w Warszawie, tylko w Moskwie.
  Nie na Placu Defilad, ale na Placu Czerwonym.
  ...

 • krzy-czy

  0

  kariera.lidl-nie ma takiej strony.

 • adam3407

  Oceniono 11 razy -1

  Dopóki prasa nie patrzy to można kłamać. Ech niemaszki niemaszki...

 • mirek-dub

  Oceniono 2 razy -2

  Biedaczki, zlapaliscie jednego ze swoich sponsorow na klamstwie. Ktos otrzyma za to po grzywce!

 • hirokuni

  Oceniono 5 razy -3

  :D:D:D:D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX