Takiego Lidla jeszcze nie było. Niemiecka sieć otwiera w Warszawie piętrowy sklep

30 stycznia na warszawskim Wilanowie otwarty zostanie pierwszy piętrowy sklep Lidla. w Polsce. Sieć chwali się, że to jej najbardziej ekologiczna placówka w naszym kraju.
Zobacz wideo

Piętrowy Lidl powstał w Warszawie, przy ul. Rzeczypospolitej 29E. Sklep, który zostanie otwarty już 30 stycznia, mieści się w wielokondygnacyjnym budynku. Na parterze znajduje się parking, a przestrzeń sklepowa o powierzchni 1,4 tys. mkw. została umieszczona na pierwszym piętrze. Na drugim piętrze budynku znajdować będzie się natomiast powierzchnia biurowa.

W trosce o komfort dokonywania zakupów w sklepie znajdują się szerokie alejki, zmotoryzowani klienci będą mogli skorzystać z dużego parkingu, część miejsc parkingowych przeznaczono dla rodzin z dziećmi oraz osób z niepełnosprawnością, w obiekcie zainstalowano również trawelator (tzw. ruchomy chodnik) oraz windę zapewniające sprawne połączenie pomiędzy parkingiem a salą sprzedaży

- podkreśla firma w komunikacie.

Sklep na Wilanowie będzie o tyle wyjątkowy, że dotychczas niemiecka sieć stawiała w Polsce na parterowe budynki z przylegającymi do nich parkingami. Czy powinniśmy spodziewać się kolejnych piętrowych Lidlów? Póki co, sieć planuje budowę podobnego sklepu na Mokotowie.

Najnowocześniejszy Lidl w Polsce

Lidl podkreśla też, że sklep na warszawskim Wilanowie to jedna z najbardziej ekologicznych placówek handlowych w Polsce. W budynku wykorzystano takie rozwiązania jak instalacja ogrzewania w oparciu o gruntowe pompy ciepła, czy energooszczędne oświetlenie LED.

W nowym sklepie pracę znalazło 40 osób. W dniu otwarcia, który zaplanowano na czwartek 30 stycznia, sieć planuje specjalne promocje dla klientów, a także pokazy gotowania na żywo.

Pod koniec ubiegłego roku Lidl posiadał w Polsce ponad 700 sklepów.

Więcej o:
Komentarze (28)
Takiego Lidla jeszcze nie było. Niemiecka sieć otwiera w Warszawie piętrowy sklep
Zaloguj się
 • hdtvpolska

  Oceniono 20 razy 12

  U mnie w Wieliszewie rodzinny, rzymsko-katolicki sklep ma ceny dla ubogich wyższe o 70% od sieciówek. Powstaje pytanie: czy mam wspierać rodzinę pazernego sklepikarza czy własną ? Wybieram własną rodzinę i robię zakupu w Biedronce.

 • jakeww

  Oceniono 6 razy 4

  Tytuł obiecal za dużo- plaga naszych czasow. Sklep jest na 1 kondygnacji tylko.

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 8 razy 4

  W Gdańsku jest piętrowa Biedronka od kilku lat. O takich pierdołach nie powinno pisać się na cały kraj.

 • nick.do.pisania.w.gazecie

  Oceniono 1 raz 1

  Breaking news!

 • toksol

  0

  Kupuję w Lidlu bo jest czyściej niż w Biedronce, alejki szersze i ceny na ogół są przy towarach.
  W Biedronce wkurza mnie bałagan, brak cen, a towary wcale nie są tańsze niż w Lidlu. Tylko wina są tańsze!!

 • caesar_pl

  0

  Od lat np.w Hiszpanii.

 • tom-pek

  Oceniono 2 razy 0

  Robię zakupy w Niemczech w Lidlu ,w Polsce to inny sklep droższy i jakościowo towary są gorsze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX