Lidl otworzył pierwszy piętrowy sklep w Wilanowie. To ekologiczna placówka z ruchomym chodnikiem

Lidl otworzył swoją najnowocześniejszy sklep w Polsce. Placówka jest ekologiczna, wyróżnia ją także piętrowy układ i nietypowy projekt wnętrza. Nowy sklep Lidla znajduje się w warszawskim Wilanowie.

Lidl otworzył w piątek 31 stycznia swój najnowocześniejszy sklep w Polsce, który znajduje się na warszawskim Wilanowie. To nietypowa placówka, w której przestrzeń handlową umieszczono na pierwszym piętrze. Parter zajęły garaże, a na drugim piętrze urządzono biura. Powierzchnia sklepowa zajmuje 1,4 tys. mkw.

W trosce o komfort dokonywania zakupów w sklepie znajdują się szerokie alejki, zmotoryzowani klienci będą mogli skorzystać z dużego parkingu, część miejsc parkingowych przeznaczono dla rodzin z dziećmi oraz osób z niepełnosprawnością, w obiekcie zainstalowano również trawelator (tzw. ruchomy chodnik) oraz windę zapewniające sprawne połączenie pomiędzy parkingiem a salą sprzedaży

- można przeczytać w komunikacie Lidla. Co ciekawe, placówka jest wkomponowana w zabudowę Wilanowa i cechuje się "nowoczesną, elegancką i wielopoziomową bryłą". W środku umieszczono dekoracje związane z dzielnicą Wilanów, jak wizerunek króla Jana III Sobieskiego, grafikę z Pałacem w Wilanowie czy logotyp warszawskiego metra (najbliższa stacja znajduje się co prawda na sąsiednim Mokotowie, ale nazywa się Metro Wilanowska).

Piętrowy Lidl to nowoczesna i ekologiczna placówka

Lidl pozazdrościł ekologicznego i niemal samowystarczalnego sklepu Biedronce, która podobną placówkę otworzyła pod koniec ubiegłego roku. Na drugim końcu miasta, na warszawskiej Białołęce firma Jeronimo Martins postawiła ultranowoczesny budynek, wyposażony m.in. w turbiny wiatrowe do zasilania lamp parkingowych.

Zobacz wideo

Placówka Lidla nie jest aż tak nowoczesna, ale budowniczowie mieli utrudnione zadanie, bo nie mogli postawić sklepu od zera. Mimo to, udało im się zastosować takie rozwiązania jak instalacja ogrzewania wykonana w oparciu o gruntowe pompy ciepła, odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych czy energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej o: