Komentarze (28)
Minister finansów uważa, że agencje ratingowe powinny podnieść rating Polski. "Zasługujemy na wyższe oceny"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Krzysiek Olejniczak

  Oceniono 1 raz 1

  No patrz Pan... Wszyscy się uwzięli na ten najmądrzejszy i jedynie słuszny rząd PiSowski. Ten świat jest okropny. Proponuję wyprowadzkę z tego świata na inny, może na Marsa, bo tam nie ma złośliwców przeciwnych PiSowi.

 • kertog123

  0

  A tymczasem:
  "w kilku światowych indeksach - m.in. rankingu wolności gospodarczej, prowadzonym przez amerykańską Heritage Foundation, "Prosperity index" fundacji instytutu Legatum, czy indeksie Transparency International pod uwagę wzięto pozycję Polski z roku 2015 i 2019.

  W tym zbiorczym zestawieniu Polska sporo traci. W przypadku konkurencyjności przesunęliśmy się z 41 na 37 miejsce. W kategorii "prowadzenie biznesu" spadliśmy z pozycji 25 na 40. Zwiększyła się też korupcja przesuwając nas z pozycji 29 na 41. Nawet pod względem poziomu życia nasza sytuacja jest gorsza - w 2015 roku zajmowaliśmy 30 miejsce, w 2019 tylko 36. Zyskaliśmy wyłącznie w kategorii "wolność gospodarcza" - przesunęliśmy się z miejsca 50 na 46. "
  Do tego zatrudnienie w przemyśle spada najszybciej od 2009r, inwestycje stoją, samorządy nie mają pieniędzy wiec tez obetną inwestycje, szpitale zadłużone na kilkadziesiąt miliardów itp itd.

 • zsaba

  0

  ..może pan minister od finansów przedstawi w % upadającą zdolność zakupów naszych wynagrodzeń ? ....lekko licząc to , na dzień dzisiejszy,- 14,5% bez cen prądu i zapowiedzianych podwyżek....sam błąd obliczeń wynosi 3.2%...w senacie i w sejmie już odpalili po 1300 zł...

 • jsiegen

  0

  Minister finansów uważa, że agencje ratingowe powinny podnieść rating Polski. "Zasługujemy na wyższe oceny.
  Taka sama logika jak dozorcy w fabryce. UWAŻAM ŻE POWINIENEM DOSTAĆ PODWYŻKę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX