Robert Lewandowski bohaterem serialu TVN. "Kosmiczny wykop" pojawi się na antenie jesienią

TVN pracuje nad animowanym serialem "Kosmiczny wykop", w którym udział weźmie Robert Lewandowski. Bajka będzie składać się z 26 odcinków, a na antenie pojawi się jesienią tego roku.
Zobacz wideo

Jak podają wirtualnemedia.pl, serial będzie połączeniem science-fiction oraz tematyki sportowej. Za wyprodukowanie go odpowiadać będzie TVN oraz Studio Orange Animation we współpracy z Robertem Lewandowskim. Piłkarz Bayernu Monachium ma być również jednym z bohaterów serialu. 

Robert Lewandowski bohaterem serialu TVN. Wiemy, kiedy się pojawi 

Animacja opowiadać będzie o fikcyjnych mistrzostwach świata w piłce nożnej. Wystąpią w nich drużyny z tzw. Galaktycznej Ligi. Kapitanem jednej z nich zostanie właśnie Robert Lewandowski. Jego zespół składać się będzie z zawodnicy z planety Spaceball. 

To dla mnie miłe wyróżnienie, że mogę użyczyć swój wizerunek do animacji dla dzieci, której głównym przekazem mają być ważne wartości, takie jak: przyjaźń, szacunek czy empatia. Sam jestem ojcem i widzę, jak mało powstaje teraz kreskówek z ciepłym i pozytywnym przekazem, dlatego tym bardziej cieszę się, że w taki sposób mogę uczestniczyć w tak fajnym projekcie.

- powiedział Robert Lewandowski cytowany przez Wirtualne Media. 

Za reżyserię i scenariusz serialu odpowiada Bartosz Kędzierski, który we wcześniejszych latach był współproducentem "Włatców Much". Autorem rysunków jest David Szatarski. Serial składający się z 26. odcinków pojawi się na antenie TVN jesienią bieżącego roku. Dostępny będzie również na TVN7 oraz player.pl. 

Robert Lewandowski bohaterem "Kosmicznego wykopu". To nie pierwszy tego typu serial 

Pierwszym tego typu serialem było japońskie anime "Kapitan Tsubasa", które pojawiło się na antenach w 1981 roku. 128-odcinkowy serial opowiadał o przygodach młodego japońskiego piłkarza, Tsubasy Ozora. W latach 2006-2011 produkowany był również serial "Galaktik Football", którego tematyka była zbieżna z planowaną produkcją TVN-u. Gwiazdami animacji dla dzieci byli również m.in. Cristiano Ronaldo oraz Neymar. 

Więcej o: