CD Projekt po raz pierwszy przekroczył 300 zł na giełdzie. Akcje w górę po opóźnieniu Cyberpunk 2077

CD Projekt już się odbił na giełdzie, po chwilowym spadku wartości, jaki zgotowało firmie przesunięcie premiery Cyberpunk 2077. Akcje firmy znowu dynamicznie rosną i osiągają rekordowe poziomy cenowe. We wtorek 4 lutego po raz pierwszy w historii osiągnęły pułap 300 zł.
Zobacz wideo

CD Projekt nieustannie rośnie na giełdzie w Warszawie. Akcje firmy są warte coraz więcej, czego zasługą jest m.in. powstająca gra Cyberpunk 2077. Dużo wniosły też informacje o udziale w produkcji filmowej supergwiazdy, jaką jest Keanu Reeves. W tej beczce miodu musiała prędzej czy później pojawić się łyżka dziegciu - w połowie stycznia gruchnęła wiadomość, że premiera Cyberpunk 2077 zostaje przesunięta o pięć miesięcy. I choć w branży gier to zupełnie naturalna praktyka, to i tak CD Projekt stracił na wartości na giełdzie. Początkowo wartość akcji producenta spadła o 14 proc, ale dzień zakończyła jedynie 5,6 procent pod kreską. Firma jednak szybko podniosła się z tej chwilowej zapaści i śrubuje kolejne rekordy. 

CD Projekt odbił się po przesunięciu premiery Cyberpunk 2077. Akcje po 300 zł

Tuż przed ogłoszeniem o przesunięciu premiery, CD Projekt przekroczył 290 zł za akcję i pewnie szedł do poziomu 300 zł. To się jednak nie udało, a w najgorszym momencie akcje firmy spadły do 243 zł. Przekroczenie 300 zł zostało jednak jedynie odłożone w czasie. CD Projekt szybko zaczął odrabiać straty i w niecały tydzień po przełożeniu debiutu Cyberpunk 2077, był za akcje spółki płacono już 280 zł. 

W nieco ponad dwa tygodnie po wszystkim, kurs akcji CD Projekt przekroczył po raz pierwszy barierę 300 zł. Akcje osiągnęły tę wartość we wtorek 4 lutego 2020 roku. To 24 proc. wzrostu, względem notowań z połowy stycznia. 

Więcej o: