Kursy walut 05.02 o godz. 7. Frank szwajcarski nieznacznie poniżej 4 zł [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 5 lutego na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,28 zł, natomiast dolar 3,87 zł. Za jednego franka zapłacimy 4 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5,04 zł.

We wtorek 4 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 5 lutego 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - wtorek 04.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - środa 05.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

W minionych dniach obserwowaliśmy sporo zmian na rynku walutowym. Spowodowane to było m.in. brexitem oraz koronawirusem. Najmocniej skorzystał na tym frank szwajcarski, który jako "bezpieczna przystań" zyskuje w kryzysowych momentach. Początek tego tygodnia przyniósł zmianę tego trendu i aktualnie obserwujemy stabilizację na rynku walutowym. Względem wtorkowego notowania złoty utrzymuje się na podobnym poziomie w stosunku do innych walut. Nieznacznie na wartości straciły euro (0,20 proc.) oraz frank szwajcarski. Druga z walut wyceniana jest na ten moment nieznacznie poniżej granicy 4 zł po raz pierwszy w tym miesiącu. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym w środę?

Na środę 5 lutego zaplanowano kilka wydarzeń, które mogą wpłynąć na cenę walut. Dla dolara ważna będzie publikacja danych dotyczących zapasów ropy naftowej, a także eksportu i importu w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, zaprezentowany zostanie bilans handlowy za grudzień. Wpływ na wartość euro może mieć natomiast przemówienie prezes EBC Christine Lagarde oraz wskaźniki PMI dla usług w głównych krajach UE. Publikacja analogicznego wskaźnika dla Wielkiej Brytanii może natomiast wpłynąć na wartość funta. 

Więcej o: