11-letnia Zuzia z milionowym długiem po ojcu. Prawnik tłumaczy, jak uniknąć takiej sytuacji

Historia 11-letniej Zuzi z Libiąża wstrząsnęła całą Polską. Dziewczynka nagle dowiedziała się, że musi spłacić około miliona złotych długu swojego ojca. Kiedy mężczyzna zmarł, Zuzia miała dwa lata. Matka dziewczynki nie miała nawet prawnej możliwości, żeby dowiedzieć się o długach swojego partnera. Jak to możliwe, że komornik zajął rentę nieletniej? Na to pytanie odpowie gość programu "Studio Biznes" - radca prawny Marcin Szołajski. W drugiej części programu Maciej Samcik, znany dziennikarz ekonomiczny wyjaśni, jakie mogą być skutki masowego "wymierania" Polaków. Jak co tydzień w programie emitowanym na żywo nie zabraknie też wyjątkowego samochodu i przydatnych aplikacji.

"Studio Biznes" zajmie się jak zwykle najgorętszymi tematami tygodnia. Radca prawny Marcin Szołajski, pierwszy gość Łukasza Kijka, redaktora naczelnego Next Gazeta.pl, wyjaśni prawny aspekt historii, która wstrząsnęła Polską. 11-letnia Zuzia z Libiąża odziedziczyła po zmarłym ojcu gigantyczny, wynoszący aż milion złotych dług. Chociaż w momencie śmierci taty miała zaledwie dwa lata komornik zajął jej rentę. Dlaczego o długu nie wiedziała matka Zuzi? Jak działa tajemnica bankowa, mechanizm dziedziczenia długów, czy przed nagłą wizytą komornika w domu można się ustrzec? Na te pytania odpowie gość programu. Maciej Samcik, autor blogu Subiektywnie o finansach oraz Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego omówią z kolei alarmujące dane GUS. Według nich Polska wymiera w tempie, które może budzić niepokój. Czy powinniśmy obawiać się wyłącznie niskich emerytur? Jak Polacy mogą ustrzec się przed starością pełną wyrzeczeń? W kolejnej części programu Tomasz Korniejew, redaktor naczelny Moto.pl, sprawdzi jak jeździ pierwsza hybryda plug-in Skody - Superb iV. Daniel Maikowski z kolei zaprezentuje kolejne TopAppki.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (5)
11-letnia Zuzia z milionowym długiem po zmarłym ojcu. Prawnik tłumaczy, jak uniknąć takiej sytuacji
Zaloguj się
 • Kazimierz Orszulak

  0

  A kto przejal nieruchomosci i hurtoenie mt budowlanych ,pana sp tatusia ,nie slubnego ojca Zuzi?????Kto przejal ten mjatek po zmarlym kochanku ,mamy Zuzi ???????Od kiedy to renta rodzinna wynosi 600zl ?????To chyba jest zasilek z MOPSu ???? a nie zadna renta rodzinna !!!!??To wszystko to jest jakis' ,jeden wielki przekre,t !!!!!Sfustrwany.

 • sraczezwersacze

  0

  NIE POWINNO BYĆ w ogóle prawnie takiej możliwości żeby jakiekolwiek DZIECKO przejmowało jakikolwiek DŁUG bez względu na sytuację rodzinną, opiekuńczą itd. etc. Dziecko to DZIECKO. KONIEC, KROPKA. Wszelkie decyzje (jeżeli TYLKO DZIECKO musi/może o tym zdecydować) to po uzyskaniu pełnoletności. Dobranoc Państwu.

 • allegropajew

  0

  Cały temat od wielu dni z doooopy zasranej kaczki. Brak podstawowych informacji.
  1) czy byla obciążona hipoteka (wtedy niestety inwentarz nie ma znaczenia).
  2) jak został przyjęty spadek -- np. my teraz po śmierci ojca (mama, siostra i ja) przyjęliśmy w sposób prosty, ale my WIEDZIELIŚMY, że nie było żadnych długów.
  3) czy były inne składniki inwentarza.
  4) pewnie jeszcze coś.

  Gościula

 • poochojek

  Oceniono 4 razy 0

  przeciez to sa bandyci ci komornicy, nierzad, sond, caly system, ale czerska ma radoche bo jest temat na kretynskie wywiady

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX