Piekary Śląskie. 24-latek rozpowszechniał nielegalnie gry. Usłyszał prawie 7 tysięcy zarzutów

Policjanci z Piekar Śląskich donieśli, że zebrali materiał dowodowy, który pozwala na przedstawienie prawie 7 tysięcy zarzutów 24-letniemu mieszkańcowi tego miasta. Mężczyzna jest podejrzany o nielegalne rozpowszechnianie gier w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Poszkodowana firma wycenia straty na blisko milion złotych.

Zarzuty dotyczą działań 24-latka w latach 2014-2018. Dotychczas na poczet przyszłych kar i grzywien kryminalni zabezpieczyli u podejrzanego ponad 130 tys. zł. Zebrany w trakcie dochodzenia materiał dowodowy pozwolił przedstawić 24-latkowi blisko 7 tys. zarzutów. Policjanci z Piekar Śląskich współpracowali w tym zakresie z Wydziałem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich przez dłuższy czas zajmowali się sprawą nielegalnego rozpowszechniania gier w wersji elektronicznej. W wyniku przestępstwa, poszkodowana firma wyceniła straty na niespełna milion złotych

- podała komenda policji w Piekarach Śląskich.

>>> Chcesz zacząć przygodę z programowaniem? Te aplikacje mogą być pomocne. Sprawdź nasze propozycje

Zobacz wideo

Nielegalny handel na portalach internetowych

Jak ustalili piekarscy policjanci, mężczyzna kupował gry w wersjach elektronicznych, po czym sprzedawał je wraz z dostępem do konta przez aukcje internetowe. Tylko w 2018 r. ten sam mężczyzna usłyszał blisko dwa tysiące zarzutów dotyczących nielegalnego rozpowszechniania gier w wersji elektronicznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wszystkie zarzuty dotyczą nielegalnych działań z okresu czterech lat. O dalszym losie 24-latka zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych, grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Więcej o: