Primark otworzy drugi sklep w Polsce. Po Warszawie przyszedł czas na Poznań

Primark niedługo otworzy swój pierwszy sklep w Polsce, w warszawskiej Galerii Młociny. Wiadomo już, że firma na tym nie poprzestanie i kolejna placówka powstanie w Poznaniu.
Zobacz wideo

O tym, że Primark wchodzi do Polski, było wiadomo już od miesięcy. Proces ten jednak potrzebował czasu i po półtora roku, czyli już niedługo, ma zostać uruchomiony pierwszy sklep marki w warszawskiej Galerii Młociny. Jego otwarcie zapowiedziano na wiosnę bieżącego roku. Od połowy stycznia działa także polska strona internetowa Primarka. Ponadto firma szuka pracowników na różne stanowiska, zarówno na pełen etat jak i w niepełnym wymiarze godzin. Jeszcze przed otwarciem pierwszej placówki, zapowiedziała powstanie kolejnej w 2021 roku.

Primark otworzy kolejny sklep w Polsce. Wybór padł na Poznań

Primark zdecydował, że w Polsce pojawi się kolejny sklep. Umiejscowiony będzie w Poznaniu, w galerii Posnania. Powierzchnia handlowa sklepu będzie wynosić 3,5 tys. metrów kwadratowych.

Bardzo cieszymy się, że nasz drugi sklep w Polsce zostanie otwarty w Posnanii - najważniejszym w Wielkopolsce centrum zakupów i lifestylu. Widzimy ekscytację, jaką już teraz wzbudza otwarcie naszego pierwszego sklepu w Polsce. Z niecierpliwością czekamy, by już wkrótce oferować niezwykłe zakupowe doświadczenia klientom z regionu Mazowsza oraz Wielkopolski

- powiedział, cytowany w komunikacie, Maciej Podwojski, menedżer ds. sprzedaży w Primark Polska.

Primark debiutuje na polskim rynku

Primark to irlandzka marka, które sprzedaje odzież w stosunkowo niskich cenach. Jej hasłem jest "niesamowita moda w niesamowitych cenach" (ang. "Amazing Fashion at Amazing Prices"). Założone w 1969 r. w Dublinie przedsiębiorstwo ma 370 sklepów w 12 krajach i zatrudnia ponad 75 tys. osób.