Kolejna "miotła" w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Odwołano prezesa i członków zarządu. Będzie konkurs

Odwołano prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) Witolda Słowika, który piastował to stanowisko od września 2018 r. To szósta wymiana prezesa w ciągu pięciu lat. Zwolniono także członków zarządu Michała Kuczmierowskiego i Radosława Łabędzkiego-Domagalskiego.

Zmian dokonało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jednocześnie do pełnienia funkcji prezesa zarządu rada nadzorcza PGZ oddelegowała ze swojego grona Andrzeja Kensboka. Ponadto, w skład rady powołany został Michał Pietrzyk. Został on także oddelegowany do pełnienia obowiązków członka zarządu spółki.

Odwołany Michał Kuczmierowski zasiadał w zarządzie PGZ od marca 2018 r. - był pozytywnie zaopiniowany przez ministra Mariusza Błaszczaka. Również odwołany Radosław Łabędzki-Domagalski pełnił rolę członka zarządu PGZ od grudnia 2018 r.

Rada nadzorcza spółki przyjęła także uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska prezesa zarządu, wiceprezesa zarządu i członków zarządu PGZ.

>>> Nowy podatek od cukru podniesie ceny w sklepach? Polacy mają się odchudzić, ale budżet się utuczy

Zobacz wideo

Roszady kadrowe w PGZ

PGZ jest jedną z państwowych spółek znanych z dynamicznie zmieniającej się sytuacji kadrowej. Witold Słowik na stanowisku prezesa zasiadał niespełna 1,5 roku, zmieniając Jakuba Skibę. Dotychczasowym rekordzistą w tym względzie jest Wojciech Dąbrowski, odwołany w grudniu 2015 r. Był prezesem PGZ przez 2 lata. Wcześniej, 26 stycznia 2020 r. ze stanowiska wiceprezesa odwołany został także Sebastian Chwałek.

Pełniący obecnie funkcję tymczasowego prezesa Andrzej Kensbok był wcześniej głównym dyrektorem ds. projektów strategicznych w KGHM. W poprzednich latach pełnił także rolę wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

Więcej o:
Komentarze (33)
Kolejna "miotła" w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Odwołano prezesa i członków zarządu. Będzie konkurs
Zaloguj się
 • pdppdp

  Oceniono 21 razy 21

  Chłopaki i dziewczyny we wszystkich spółkach coraz szybciej będą się wymieniać, bo przecież każdy musi zdążyć dostać odprawę.

 • lukasz2711

  Oceniono 14 razy 14

  Teraz ci odwołani pójdą do Tauronu ci Tauronu do Grupy Azoty a ci z Grupy Azoty do PGZ. Karuzela odpraw trwa, kampania prezydencka się zbliża trzeba ją jakoś sfinansować.

 • Krzysiek Olejniczak

  Oceniono 6 razy 6

  To nie miotła, tylko planowane "ubogacanie" kolejnych czekających w kolejce na profity, po to co im się słusznie należy.

 • ajg62

  Oceniono 8 razy 6

  i się już "najedli" w "korycie" tzn. zarobili krocie i dostaną wysokie odprawy . Teraz muszą się najeść inni i obecni muszą im zrobić miejsce jak to pomiędzy świniami bywa .

 • guru133

  Oceniono 6 razy 6

  Jedni się nachapali, czas na następnych, bo przecież sekta Kaczyńskiego nie będzie rządzić wiecznie ryjów do nakarmienia jeszcze trochę zostało.

 • jan-ru

  Oceniono 5 razy 5

  Koryto rotacyjne,prezes,zarobek ,odwołanie ,odprawa,prezes ,zaro.......... itd.

 • Wieslaw Szasz

  Oceniono 5 razy 5

  Odprawy dostaną i następni do koryta. Typowa pisowska wymiana kadr, aby każdy trochę nakradł.

 • phugoid

  Oceniono 4 razy 4

  a młodszy synek obatela wazeliny, bartuś, nadal na stołku doradcy? czy może już zmienił branżę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX