Kolejna "miotła" w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Odwołano prezesa i członków zarządu. Będzie konkurs

Odwołano prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) Witolda Słowika, który piastował to stanowisko od września 2018 r. To szósta wymiana prezesa w ciągu pięciu lat. Zwolniono także członków zarządu Michała Kuczmierowskiego i Radosława Łabędzkiego-Domagalskiego.

Zmian dokonało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jednocześnie do pełnienia funkcji prezesa zarządu rada nadzorcza PGZ oddelegowała ze swojego grona Andrzeja Kensboka. Ponadto, w skład rady powołany został Michał Pietrzyk. Został on także oddelegowany do pełnienia obowiązków członka zarządu spółki.

Odwołany Michał Kuczmierowski zasiadał w zarządzie PGZ od marca 2018 r. - był pozytywnie zaopiniowany przez ministra Mariusza Błaszczaka. Również odwołany Radosław Łabędzki-Domagalski pełnił rolę członka zarządu PGZ od grudnia 2018 r.

Rada nadzorcza spółki przyjęła także uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska prezesa zarządu, wiceprezesa zarządu i członków zarządu PGZ.

>>> Nowy podatek od cukru podniesie ceny w sklepach? Polacy mają się odchudzić, ale budżet się utuczy

Zobacz wideo

Roszady kadrowe w PGZ

PGZ jest jedną z państwowych spółek znanych z dynamicznie zmieniającej się sytuacji kadrowej. Witold Słowik na stanowisku prezesa zasiadał niespełna 1,5 roku, zmieniając Jakuba Skibę. Dotychczasowym rekordzistą w tym względzie jest Wojciech Dąbrowski, odwołany w grudniu 2015 r. Był prezesem PGZ przez 2 lata. Wcześniej, 26 stycznia 2020 r. ze stanowiska wiceprezesa odwołany został także Sebastian Chwałek.

Pełniący obecnie funkcję tymczasowego prezesa Andrzej Kensbok był wcześniej głównym dyrektorem ds. projektów strategicznych w KGHM. W poprzednich latach pełnił także rolę wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

Więcej o: