Kursy walut NBP 09.02. Frank szwajcarski nieznacznie poniżej 4 zł [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kursy walut NBP na niedzielę 9 lutego. Jedno euro kosztuje 4,27 zł, z kolei dolar 3,89 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,99 zł, natomiast za funta brytyjskiego - 5,04 zł.

W piątek 7 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązują przez cały weekend. Względem poprzedniego notowania w górę powędrowały wartości wszystkich głównych walut. W podobny sposób kończył się również poprzedni tydzień. 

Najbardziej w górę powędrowała wartość dolara, który podrożał o 0,71 proc. Obecnie waluta amerykańska wyceniana jest na 3,89 zł - najwięcej w 2020 roku. Nadal stosunkowo drogi jest frank szwajcarski, który aktualnie kosztuje 3,99 zł. Koniec tygodnia przyniósł również wzrost wartości euro, ale nie powinno to martwić, bo europejska waluta jest i tak tańsza o 3 grosze względem początku tygodnia. 

Średnie kursy walut NBP - piątek 07.02.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2664 zł
  • kurs dolara: 3,8947 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,9908 zł
  • kurs funta szterlinga: 5,0359 zł

Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 10 lutego 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 07.02 o godz. 7. Frank i dolar drożeją. Funt wciąż powyżej 5 zł [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym w przyszłym tygodniu?

Początek przyszłego tygodnia zapowiada się raczej spokojnie dla głównych walut, gdyż wydarzenia zaplanowane na poniedziałek 10 lutego dotyczyć będą przede wszystkim rynków azjatyckich. We wtorek można spodziewać się zmian w wartości funta, gdyż tego dnia opublikowane zostanie kwartalne PKB Wielkiej Brytanii czy bilans handlowy tego kraju. 12 i 13 lutego prawdopodobny jest pewien zastój na rynkach, a w konsekwencji mniejsze wahania w kursach walut. Piątek 14 lutego będzie natomiast mocnym zakończeniem tygodnia, gdyż w tym dniu opublikowane zostaną dane gospodarcze największych krajów Unii Europejskiej oraz dane o przemyśle w Stanach Zjednoczonych, co może znaleźć odzwierciedlenie w zmianach wartości dolara oraz euro. Ponadto, na ten dzień zaplanowano prezentacje pozycji spekulacyjnych dotyczących metali szlachetnych, zboża czy ropy naftowej.

Więcej o: