Ryanair tnie wakacyjny rozkład lotów. Będzie mniej połączeń i rejsów z Polski. Zmiany ponad 20 tras

Irlandzki przewoźnik zdecydował się zmodyfikować swoją siatkę lotów w okresie letnim. Obecnie zmiany dotyczą ponad 20 tras. Zmiany na pewno odczują pasażerowie latający z Gdańska, Rzeszowa, Katowic i Modlina. Możliwe, że to nie koniec zmian.

Jak donosi serwis branżowy Fly4Free, zmiany wprowadzone przez linie Ryanair dotyczą głównie częstotliwości dotychczas realizowanych lotów, lecz są także trasy, które zostały skrócone lub zawieszone. I tak, zniknęło połączenie z Rzeszowa do Aten, a połączenie z Gdańska do Barcelony Reus będzie realizowane wyłącznie w kwietniu i maju, choć miało funkcjonować przez cały rozkład letni. Co więcej, od czerwca do Alicante również z Gdańska polecimy tylko raz w tygodniu, okrojona zostanie także siatka lotów z Gdańska na Maltę. Dotychczas były to dwa loty w tygodniu - od czerwca mowa będzie o jednym. Irlandzkie tanie linie zdecydowały się ponad zabrać po jednym z dotychczasowych lotów z Gdańska do m.in.: Dublina, Kopenhagi, Oslo-Torp, Manchesteru, Leeds Bradford i Kijowa Boryspol.

>>> Lubisz latać? Sprawdź, jakie procedury dotyczące wirusów w samolotach? Posłuchaj ekspertów

Zobacz wideo

Mniej połączeń do Grecji

Prócz zdjęcia połączenia z Atenami z lotniska w Rzeszowie, Ryanair zmniejszył liczbę rejsów z Modlina (od lipca będzie 5 zamiast 4 lotów), z Gdańska (pozostanie tylko jeden rejs w tygodniu), czy z Katowic (podobnie jak w Gdańsku, pozostanie tylko jeden lot tygodniowo).

Modlin zachowa liczbę dotychczasowych tras, ale zmieni się częstotliwość rejsów z tamtejszego portu, m.in. do Birmingham, Bristolu, Bergamo, Edynburga, Paryża, Madrytu, Sztokholmu, Wiednia, czy Oslo-Torp.

Kolejne cięcia połączeń z Ryanair

Analizując opłacalność połączeń z polskich lotnisk, irlandzkie tanie linie zdecydowały się w połowie stycznia usunąć kolejne połączenia w dotychczasowym rozkładzie. Ryanair nie będzie obsługiwał po 27 lutego trasy z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach do Kolonii w Niemczech. Trasa, choć uruchomiona raptem w listopadzie 2019 r., nie przynosiła zysku. Taką samą decyzję o zdjęciu rejsów Ryanair podjął w przypadku połączenia między Łodzią a Atenami.

Więcej o:
Komentarze (20)
Ryanair tnie wakacyjny rozkład lotów. Będzie mniej połączeń i rejsów z Polski. Zmiany ponad 20 tras
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 12 razy 12

  Wygląda na to, że Ryanair nie jest optymistą w szybkim dopuszczeniu do lotów Boeinigów 737 MAX, których zamówił masę.
  Swoją drogą lotnisko w Szymanach ma podobny sens ekonomiczny jak w Radomiu, czy Zielonej Górze.

 • bartekpawel

  Oceniono 10 razy 10

  Na szczęście z Radomia nie zlikwidowali żadnych połączeń!

 • spyderman2

  Oceniono 11 razy 9

  do pislandi dudy i jego ubeków nikt z cywilizowanego świata nie chce latać

 • kris0104

  Oceniono 11 razy 7

  ..... Ryanair zmniejszył liczbę rejsów z Modlina (od lipca będzie 5 zamiast 4 lotów)- nowa matematyka :)

 • zigzaur

  Oceniono 8 razy 4

  Ryanair poważnie liczy się z wypierpolem. Spadnie ilość wyjazdów Polaków za granicę, bo w tym celu będzie trzeba napisać podanie o paszport, potem ubiegać się o wizę a dopiero potem napisać podanie o przydział dewiz.
  A pamiętajcie, że po wypierpolu pisuar unieważni polskie paszporty, bo na nich pisze "Unia Europejska, Rzeczpospolita Polska". Niewykluczone, że zarządzi też wymianę dowodów osobistych, praw jazdy i innych dokumentów.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 8 razy 2

  Ryanair to taka linia lotnicza jak Condor. Planowali miejsca stojące w samolotach. Ale na szczęście nie zlikwidowali toalet.

 • pitbull

  Oceniono 1 raz 1

  No planowałem właśnie kupić lot do Alicante na sierpień. Bym został jak himilsbach z angielskim z rezerwacja hotelu....

 • fanboy69

  Oceniono 1 raz 1

  Ryanair zmniejszył liczbę rejsów z Modlina (od lipca będzie 5 zamiast 4 lotów)
  Rozumiem, że więcej znaczy mniej.

 • wolfspider

  Oceniono 3 razy -1

  Dział "biznes i technologie" dwa artykuły o kursach walut , trzy reklamy samochodów , jeden artykuł o niedzielach handlowych i jeden o Ryanair. Jednak plotki się mogą sprawdzić że są tutaj duże zwolnienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX