Nie tylko Lidl i Biedronka walczą o pracowników. Kaufland również podwyższa pensje dla sprzedawców

Kaufland zamierza wprowadzić od 1 marca podwyżki dla pracowników. Wysokość wynagrodzenia będzie zależna od stanowiska i stażu pracy. Na ten cel sieć zamierza przeznaczyć 50 mln zł.

"Po przyznaniu podwyżek z dniem 1 marca Kaufland stanie się drugim najlepszym pracodawcą w Polsce pod względem wysokości płac, co potwierdza pozycję obu firm należących do Grupy Schwarz jako najlepszych pracodawców na rynku." - czytamy w komunikacie sieci na temat podwyżek. Lepsze wynagrodzenie otrzymają wszyscy pracownicy sieci. Na ten cel sieć przeznaczyła 50 mln zł. Wynagrodzenia będą podnoszone proporcjonalnie do pełnionej funkcji. 

Zobacz wideo

Kaufland podwyższa pensje. Sprzedawcy będą zarabiać więcej

Kaufland zatrudnia najwięcej osób na stanowisku kasjer-sprzedawca. Od 1 marca pracownicy tego szczebla mogą liczyć na zarobki od 3200 do 3900 zł brutto miesięcznie w zależności od stażu pracy. Ponadto, otrzymają także do 500 zł dodatku motywacyjnego. Na tle konkurencji Kaufland oferuje więc atrakcyjne wynagrodzenia, gdyż na podobnym stanowisku w Biedronce można zarobić od 3250 zł do 3600 zł brutto. Niekwestionowanym liderem pozostaje natomiast Lidl oferujący zarobki na poziomie 3400 zł do 4600 zł brutto w zależności od stażu pracy oraz miejsca zatrudnienia. Kaufland chwali się także atrakcyjnym warunkami zatrudnienia. 

Oprócz atrakcyjnych wynagrodzeń sieć oferuje przede wszystkich stabilne warunki zatrudnienia będące fundamentem współpracy. Standardową formą zatrudnienia jest umowa o pracę. Pierwsza umowa, niezależnie od poziomu zatrudnienia, jest zawsze na okres 7 miesięcy, kolejna jest już umową na czas nieokreślony.

- czytamy w komunikacie. Ponadto, najbardziej dyspozycyjne osoby mogą liczyć na dodatki motywacyjne w wysokości do 400 zł. 

Kaufland przejmuje kolejne sklepy Tesco 

Kaufland posiada w Polsce posiada 213 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników. Do 1 grudnia 2019 roku sieć znajdowała się na szóstym miejscu pod względem osiąganych przychodów (ponad 10 mld zł) i na czwartym miejscu, jeśli chodzi o dochody (257 mln zł). Od 1 lutego 2020 roku sieć przejęła trzy sklepy Tesco, zwiększając liczbę placówek do 216. 

Więcej o: