Kia i Hyundai musiały zawiesić produkcję przez koronawirusa. Zabrakło części z Chin

Hyundai oraz Kia były zmuszone wstrzymać produkcje w swoich fabrykach. Powodem był brak części od podwykonawców z Chin, którzy nie pracowali przez koronawirusa. Fabryki obu producentów samochodów niebawem ruszą z powrotem.

Koronawirus jest poważnym zagrożeniem dla gospodarki. Epidemia już powoduje duże straty, które będą z czasem rosnąć. Straty przy SARS szacuje się nawet na 80 mld dolarów, a epidemia koronawirusa już ma większy zasięg niż choroba z początku XXI wieku. Apple już zostało zmuszone do zrewidowania swoich finansowych analiz i nie jest jedyną firma dotkniętą przez epidemię.

Zobacz wideo

Hyundai oraz Kia musiały zamknąć fabryki przez koronawirus

Jak donosi Reuters, Hyundai w zeszłym tygodniu musiał wstrzymać produkcję samochodów w swoich fabrykach. Stał się tym samym pierwszym globalnym producentem samochodów, który został do tego zmuszony przez koronawirusa. Do Huyndai'a dołączyła też siostrzana firma Kia Motors.

>>> Zobacz też: Sztuczna inteligencja w walce z koronawirusem. Ekspert: Analizuje nieobecności dzieci w szkołach

Hyundai poinformował, że dostawcy z Chin rozpoczęli już pracę w fabrykach, więc firma planuje rozpocząć produkcję w Południowej Korei pomiędzy 11 a 17 lutego. 

Kia z kolei poinformowała o zawieszeniu w poniedziałek 10 lutego produkcji w trzech placówkach z Południowej Korei ze względu na brak części. Większość produkcji w fabrykach Kia Motors w Gwangju i Sohari będzie zawieszona w poniedziałek i wtorek 11 lutego. Firma dodaje, że będzie monitorować dostępność części i jest zdeterminowana wznowić produkcję jak najszybciej. Z kolei fabryka w Hwaseong ma rozpocząć pracę we wtorek. 

>>> Zobacz też: Koronawirus w Chinach. Policyjne drony śledzą ludzi na ulicach i zwracają uwagę tym bez masek [WIDEO]

Więcej o: