LOT przedłuża zawieszenie rejsów do Pekinu. Loty wstrzymane do 28 marca
Epidemia koronawirusa z Wuhan trwa. Chiny wciąż nie zapanowały nad sytuacją. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 1350 osób. Sytuacja coraz mocniej odbija się także na światowych gospodarkach oraz logistyce. W związku z tym, że część lotnisk i linii lotniczych zawiesza lub ogranicza loty do Chin, skutki epidemii zaczynają odczuwać turystyka i logistyka.
Pod koniec stycznia PLL LOT poinformowały o zawieszeniu rejsów do Pekinu. Początkowo mowa była o terminie 9 lutego, potem zdecydowano o przedłużeniu zawieszenia do 28 lutego. Ostatecznie - jak podał rzecznik PLL LOT - polski przewoźnik podjął dziś decyzję, by zawieszenie lotów do Pekinu trwało aż do 28 marca.
Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą a Pekinem do 28 marca br. Decyzja wynika z troski o bezpieczeństwo Pasażerów oraz członków Załóg Polskich Linii Lotniczych LOT
- przekazał p.o. rzecznik prasowy LOT-u, Michał Czernicki. I dodał:
Jednocześnie nadal bacznie monitorujemy sytuację epidemiologiczną na całym świecie i pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego
Inne linie lotnicze też mają obawy
30 stycznia WHO ogłosiła epidemię chińskiego koronawirusa międzynarodowym stanem zagrożenia zdrowia publicznego. Na reakcję m.in. linii lotniczych nie trzeba było długo czekać. Decyzję o zawieszeniu lotów do Chin podjęły m.in. Air France, Lufthansa czy United Airlines. Ten ostatni z przewoźników już wtedy zawiesił połączenia z Los Angeles do Pekinu i Szanghaju od 9 lutego do 27 marca. Podobne środki prewencyjne podjęły polskie linie lotnicze LOT oraz porty lotnicze Okęcie, w Singapurze i Hongkongu.
Trwają prace nad szczepionką
Chińscy naukowcy szybko zidentyfikowali sekwencję genomu koronawirusa, którą następnie opublikowano. Dzięki temu zespoły badawcze z całego świata dostały możliwość pracy nad szczepionką. W prace zaprzęgnięto także sztuczną inteligencję - tę samą, która w zeszłym roku skomponowała lek na grypę. - Rozpoczęliśmy pracę z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i innych narzędzi do modelowania, aby znaleźć leki i szczepionki przeciwko koronawirusowi z Wuhan. Choć powoduje on podobne objawy oddechowe, nie jest to grypa, ponieważ choroby tej nie powoduje wirus grypy - poinformował prof. Nikolai Petrovsky z Uniwersytetu Flinders w Adelajdzie w Australii, gdzie trwają prace.
-
"Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne". Dostałeś taki SMS? Uwaga, to oszuści
-
Nowy harmonogram. Urodziłeś się w latach 1974-1990? Daty rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19
-
Ekonomista FOR: Rząd może po cichu podnieść stawki podatków. Do 26 i 41 proc. "Większość osób nie zauważa"
-
Podwyżka cen za gaz. Już zatwierdzono nowe stawki. O ile więcej zapłacimy? [KWOTY]
-
Likwidacja OFE. Chcesz przenieść pieniądze do ZUS-u? Maszeruj na pocztę. Rząd nie przewidział e-deklaracji
- "Rz": Rząd planuje duże zmiany. Prawo do ubezpieczenia ma zyskać każda osoba bez pracy czy emerytury
- Emerytura honorowa to dodatkowe świadczenie w wysokości 4512,41 zł. Kto może je otrzymać?
- Kary za wykroczenia skarbowe wzrosną o 8 400 złotych. Prezydent podpisał ustawę
- Zmiany w Karcie Dużej Rodziny. Sejm przegłosował nowelizację przepisów
- "Lagun" przeraził mieszkańców Krakowa. Obrońcy zwierząt przygotowują już charytatywne gadżety