Komentarze (37)
Emerytura po 35-40 latach pracy? Biejat: Oczywiście, że nas na to stać. Hennig-Kloska: Już wydajemy ponad 100 mld zł
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • gerardpolak2

  Oceniono 1 raz 1

  takie pytanie , dlaczego kobiety muszą krócej pracować mimo że potem dłużej żyją? Gdzie tu równouprawnienie?

 • cozano

  Oceniono 1 raz 1

  Konsekwencją wprowadzenia takiego rozwiązania byłby lawinowy przyrost emerytur minimalnych, których beneficjenci tylko w części wpłaciliby składki emerytalne. Pracujący natomiast staraliby się unikać płacenia składek, z góry zakładając jak najszybsze przejście na emeryturę. Oznaczałoby to zupełne zarżnięcie systemu emerytalnego w Polsce i ostre podwyżki podatków.

 • ks-t

  Oceniono 1 raz 1

  W naszym systemie (definiowanej składki) wiek i staż nie mają znaczenia. Po prostu jest mniejsza emerytura. "Straty" wieszczone przez niechętnych występują rzeczywiście ale są one miarą emerytalnego oszustwa (Popierajmy kaczkę czynem, umierajmy przed terminem). System nie jest zbilansowany i początkowo więcej trzeba by do niego dopłacać z podatków.

 • ks-t

  Oceniono 1 raz 1

  Emerytura powinna byc możliwa nawet po 5 latach pracy, pod warunkiem, że sobie ją wypracujesz. To znaczy suma składek, podzielona przez dalszą, przewidywaną długośc życia jest wyższa niż emerytura minimalna, a jeszcze lepiej podwójna, czy 150 proc em minimalnej. To drugie zabezpieczenie po to,ze emerytury, po przyznaniu, bardzo szybko spadają. i po 5 latach emerytura 150 i 100 procentowa się zrównują.

 • Polak

  Oceniono 5 razy 1

  Proponuję żeby po przepracowaniu 1 roku i 1 miesiąca przyznawać emeryturę z urzędu i to będzie najlepsze rozwiązanie. Ten jeden miesiąc to tak dla jaj a co.

 • tata55

  0

  45lat pracy to wystarczający czas przejść na emeryturę stażową

 • zarator

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego media milczą o tej niebywałej kradzieży jaka odbyła się na Polsce przez wydanie licencji kanadyjskiej spólce wydobycia polskiej miedzi? Po podpisaniu dokumentu (sejm przegłosował) zaraz następnego dnia "ODKRYTO" !!! - NIEBYWALE BOGATE ZŁOŻA NA TERENI OBJĘTYM NOWĄ UMOWĄ w okolicach Nowej Soli..Dlaczeg jest taka ZMOWA MILICZENIA wokół tej haniebnej sprawy. To sa nasze dobra narodowe, nie możemy być krajem afrykańskim czwartego świata, 18 wieku i za szklane paciorki oddawać miedź , srebro i złoto. Żeby pis miało doraźnie na realizowanie swojego szaleństwa...szastania kasą.. Czy jakiś dziennikarz weźmie się za tę aferę.

 • Maciej Makarczyk

  Oceniono 5 razy -3

  Ten pomysł nie jest zły, przyjmijmy 2 przykłady, ktoś zaczyna pracować w wieku lat 18 nie kontynuuje nauki na studiach, ktoś inny studiuje i zaczyna pracować w wieku 24-26 lat, po 40 latach i składek jeden przejdzie na emeryturę jak będzie miał 58 drugi 64-66 system jak najbardziej uczciwy, bardziej powinni martwić nas 40 letni emeryci mundurowi. To jest dopiero patologia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX