Hongkong: uzbrojeni złodzieje ukradli papier toaletowy. "Panika zakupowa" wywołana koronawirusem

Uzbrojeni rabusie napadli na ciężarówkę dostawcy, który dostarczał towary do jednego z supermarketów w Hongkongu. Złodzieje ukradli papier toaletowy, który w związku z paniką wywołaną epidemią koronawirusa w Chinach, staje się towarem deficytowym.
Zobacz wideo

Jak podaje BBC w poniedziałek 17 lutego trzej napastnicy uzbrojeni w noże okradli dostawcę przed supermarketem Wellcome w dzielnicy Mong Kok w Hongkongu - okolica ta znana jest z działania licznych grup przestępczych. Mężczyźni zastraszyli kierowcę i ukradli mu papier toaletowy o wartości ponad 1600 hongkońskich dolarów (ponad 850 złotych).

"Panika zakupowa" przez koronawirusa: złodzieje ukradli papier toaletowy ze sklepu w Hongkongu

Według lokalnych mediów rabusie ukradli około 600 rolek papieru toaletowego. Dwóch z trzech mężczyzn miała już zostać złapana przez policję. Sprawcy trafili do aresztu, a część skradzionego towaru została odzyskana przez funkcjonariuszy.

W sklepach w całym Hongkongu powoli zaczyna brakować najbardziej podstawowych towarów. Przed centrami handlowymi, jeszcze przed otwarciem, ustawiają się kolejki klientów, którzy chcą uzupełnić domowe zapasy. Poza papierem toaletowym towarami deficytowymi są także ryż, makaron i środki czystości - takie jak mydło. Prawie niemożliwe do znalezienia są maski na twarz i środki dezynfekujące do rąk.

Władze miasta zapewniają, że nie ma problemów z dostawami towarów do sklepów, a brak produktów wywołany jest przez "fałszywe nieuzasadnione pogłoski", które prowadzą do paniki i zwiększonego popytu na niektóre towary. Podobna "panika zakupowa" ma miejsce także w Singapurze.

Według najnowszych danych chińskich służb medycznych liczba ofiar koronawirusa sięgnęła już 1775 osób. Liczba zakażonych tym patogenem to już ponad 71 tysięcy osób. 

Więcej o:
Komentarze (19)
Hongkong: uzbrojeni złodzieje ukradli papier toaletowy. "Panika zakupowa" wywołana koronawirusem
Zaloguj się
 • kukunapniu

  Oceniono 4 razy 4

  niedługo srajtaśma na czarnym rynku może być droższa od kokainy

 • partia

  Oceniono 3 razy 3

  Globalną katastrofę która już nadciąga przeżyją tylko ci ludzie którzy swoich pupek po kaku nie rozpieszczaj miękkim papierkiem. Cala reszta, nawet jak przeżyje głód i upadek miast szczeżnie z rozpaczy pozbawiona rolki.

 • marykownow

  Oceniono 8 razy 2

  "dwóch z trzech mężczyzn miałA już zostać złapana". Moje 12 letnie dziecko lepiej się polskim posługuje. Nie chcecie go na staż w wyborczej?

 • Atanazy Bazakbal

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe dlaczego zamknęli komentarze pod artykułami o biologicznym ojcu dziecka i biologicznej matce, która ma dziecko z wyznawcą allaha.

 • sokrates2.life

  0

  Jak sobota to tylko do lidla do lidla, szczególnie, że wypłata. Panika start 3...2...1...

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 2 razy 0

  Chińczyk potrafi. Złodzieje ukradli używany papier toaletowy.

 • jami100

  Oceniono 4 razy -2

  To nie rabusie, to demokraci.

 • jac_l_w

  Oceniono 12 razy -6

  Agora brzydzi się wyzyskiem dzieci, natomiast w ramach swojej misji wspomaga ociężałych umysłowo, niegramotnych, kobiety z feminizmem w klinicznej postaci itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX