Ma 35 lat i pakiet akcji Revoluta. Nikołaj Storosnki właśnie został miliarderem

Popularna także w Polsce firma finansowo-technologiczna Revolut została właśnie wyceniona na prawie 6 mld dolarów. Tym samym jej współtwórca - Nikołaj Storonski - stał się jednym z rosyjskich miliarderów. Obecnie jego majątek szacuje się na ponad 1,6 mld dolarów.

Jak donosi rosyjski "Forbes", majątek Nikołaja Storonskiego osiągnął wartość 1,65 mld dolarów. Wpływ na to miała ostatnia runda finansowania fintechu Revolut, którego współtwórcą jest Storonski. Dziennik, powołując się na swoje źródła, podał, że  Storonski ma w fintechu ok. 30 proc. udziałów. Stąd wyliczenia ekspertów dotyczące majątku Rosjanina.

Revolut wyceniany coraz wyżej

Mający za sobą kolejną rundę wsparcia finansowego Revolut wciąż korzysta z brytyjskiej licencji instytucji pieniądza elektronicznego. Jak podał "The Telegraph", w tym momencie firma jest wyceniana na prawie 6 mld dolarów, a jej inwestorami zostały takie firmy inwestycyjne jak Bond Capital, Ribbit Capital i fundusz inwestycyjny Technology Crossover Ventures. Warto podkreślić, że ten ostatni na swojej stronie podaje, że zainwestował ponad 10 miliardów dolarów w firmy technologiczne, w tym Airbnb, ByteDance, Peloton, Spotify i TripAdvisor. W sumie, sprzedając swoje akcje, Revolut pozyskał 500 mln dolarów kapitału.

Ostatnia przed obecną zbiórka kapitału przez Revoluta miała miejsce w kwietniu 2018 r. i wtedy był on wyceniany na 1,7 mld dolarów. W tym samym miesiącu w rankingu najbogatszych Rosjan opublikowanym przez "Forbesa" majątek Storonskiego był szacowany na 500 mln dolarów.

>>> Alarmujące dane GUS pokazują jak szybko wymiera Polska. Czekają nas głodowe emerytury?

Zobacz wideo

Płatności Revolutem przyjęły się

Działający od 2015 r. Revolut szybko okazał się strzałem w dziesiątkę dla osób, które często podróżują oraz szukają łatwego i taniego sposobu na konto walutowe. Aplikacja dostępna zarówno w postaci konta osobistego, jak firmowego umożliwia globalne płatności i przelewy minimalizując koszty wymiany walutowej. Aplikacja pozwala płacić w 150 walutach po międzybankowym kursie wymiany z relatywnie niską opłatą w wysokości 0,5 proc. za przelewy powyżej 20 tys. zł miesięcznie. Wypłaty z bankomatów za granicą są obarczone 2-procentową opłatą, ale dopiero powyżej 800 zł.

Na koniec 2019 r. polskich użytkowników Revoluta było już 900 tys. (w ciągu ostatnich dwóch lat ich liczba wzrosła 24-krotnie), a w całej Europie 10 mln. Jak podał fintech, tylko w grudniu 2019 r. klienci płacący kartą Revoluta wydali rekordową kwotę 340 mln zł. 

Więcej o:
Komentarze (112)
Ma 35 lat i pakiet akcji Revoluta. Nikołaj Storosnki właśnie został miliarderem
Zaloguj się
 • xennax

  Oceniono 9 razy 5

  CBA kosztuje jakieś 300 mln i nic nie generuje , może jakaś afera którą sami stworzą albo nawet znajda przez przypadek na poziomie ciocia cioci coś itp. Generują obraz grozy mu ty walczymy , nie śpimy i cały czas szukamy wrogów ludu którzy w nocy wychodzą i sypią piasek w tryby maszyn. Tych sabotażowców i wywrotowców sprawiedliwa ręka CBA dosięgnie. Mnie przypominają carską Ochranę którą Azef wodziła za nos. Generowanie drogich emerytów po kilka tłustych tysiaków po 15 latach - co za marzenie. Dostać się do CBA to jak Pana Boga za nogi. szkoda gadać

 • shago0

  Oceniono 7 razy 3

  340 mln, prowizja 0,5%. Koszty niepodano. Zarobek miesieczny 1,7 mln. Rocznie 21 mln. Gdzie that te miliardy? Nowa emil sja akcji dla grajerow w celu sfinansowania tych co juz chca wyjsc?

 • velobit

  Oceniono 6 razy 2

  Ja korzystam z TransferWise. Teraz jest subkonto w PKO BP. Wykorzystuję do bezpiecznych płatności telefonem.

 • Slawek Krupinski

  Oceniono 12 razy 2

  No i caly ten Revolut nie podlega pod system OGNIVO. Raj dla oszustow, ktorzy maja dlugi i moga miec Revoluta i nie bac sie, ze komornik czy skarbowka cos zabiora. Oby juz niedlugo...

 • pisdal

  Oceniono 26 razy 2

  gemba ruskiego zlodzieja, zadnego ubezpieczenia depozytow, czeka az nalapie frajerow a pozniej zmyka z kasa a wszystko dzieki zlodziejom angolom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX