Jak dojechać do Park of Poland? W Mszczonowie pod Warszawą otwarto największy park wodny w Europie

Park of Poland to ogromny kompleks wypoczynkowy pod Mszczonowem, 40 km od Warszawy. Jego częścią jest Suntago Wodny Świat, największy park wodny w Europie. Jak dojechać do Park of Poland?

Park of Poland otwarto 20 lutego, pod Mszczonowem, 40 km od Warszawy. Największą atrakcją kompleksu jest Suntago Wodny Świat, w którym można skorzystać z 32 zjeżdżalni, 18 basenów, 10 saun i pięciu barów. To wszystko czyni Park of Poland największym parkiem wodnym w Europie i jednym z największych na świecie, ale atrakcji jest jeszcze więcej. W maju zostanie otwarta plaża oraz 92 domki jednorodzinne dla czterech osób, w których będzie można zostać na noc. W przyszłości mają również powstać dwa hotele, które pomieszcza ponad 700 gości. Na miejsce trzeba jednak najpierw dotrzeć.

>>> Park of Poland już otwarty. To największy zadaszony park wodny w Europie. Byliśmy na miejscu

Zobacz wideo

Jak dojechać do Park of Poland samochodem?

Do Park of Poland najlepiej dojechać samochodem. Na miejscu czeka 2500 bezpłatnych miejsc parkingowych. Parking dostępny jest na pół godziny przed otwarciem Park of Poland. Przygotowano również 31 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami, tuż przy wejściu do kompleksu. Do parku najlepiej dotrzeć jadąc jedną z dwóch dróg szybkiego ruchu: Autostradą A2 lub trasą S8. Jadąc A2 najlepiej skręcić na zjeździe Wiskitki. Trasa S8 przecina Mszczonów, gdzie należy skręcić na północny zachód na drogę nr 50 i jechać nią kilka kilometrów do ronda, gdzie należy zjechać trzecim zjazdem.

Adres Park of Poland Suntago Wodny Świat: Nowy Świat 1, 96-320 Wręcz

Jak dojechać do Park of Poland autobusem?

Dla osób niezmobilizowanych Park of Poland przygotowało specjalne autobusy. Odjeżdżają one co 15 minut z przystanku Suntago w Warszawie, na Alejach Jerozolimskich 56, jeden przystanek od Dworca Centralnego. Tam można łatwo dojechać pociągiem i szybko się przesiąść.

 Jak dojechać do Park of Poland pociągiem?

Jedną z opcji jest podróż na Dworzec Centralny, gdzie można przesiąść się do autobusu. Jeśli jednak nasz pociąg jedzie bezpośrednio do Żyrardowa, to warto dojechać aż do tego miasta. Spod stacji Żyrardów również odjeżdża autobus Suntago, który dowozi do Park of Poland.

Jak dotrzeć do Park of Poland samolotem?

Lecąc samolotem, najlepiej dolecieć do Warszawy lub Modlina. Stamtąd najszybciej jest dojechać pociągiem na Dworzec Centralny i przesiąść się w autobus Suntago na Alejach Jerozolimskich 56.

Więcej o: