Olbrzymi park wodny pod Warszawą otwarty od dzisiaj. Jakie atrakcje ma Park of Poland?

Pod Warszawą, obok Mszczonowa otworzono Park of Poland. Jego częścią jest Suntago Wodny Świat, największy park wodny w Europie. Jakie atrakcje czekają w Park of Poland na odwiedzających?

Park of Poland umiejscowiono 40 km od Warszawy, w Mszczonowie, gdzie znajdują się naturalne źródła termalne. Na miejsce można dojechać samochodem, pociągiem lub autobusem Suntago. Najważniejszą częścią kompleksu jest Suntago Wodny Świat. Bilety do parku można kupić na cały dzień oraz na sesje dwu i czterogodzinne. Cena zależna jest od stref w jakich będziemy przebywać. Jakie atrakcje składają się na największy park wodny w Europie?

Park of Poland to kilkadziesiąt zjeżdżalni

Suntago Wodny Świat podzielono na trzy sterfy. Ogólnodostępną Jamango oraz Saunarium i Relax, gdzie wstęp mają osoby powyżej 16. roku życia. Najwięcej atrakcji znajduje się w strefie ogólnodostępnej Jamango. Można tam odpocząć na jednym z 4 tys. leżaków w otoczeniu prawdziwych palm. Tylko czy będzie na to czas, gdy w Suntago Wodny Świat zmieszczono aż 32 zjeżdżalnie? Najdłuższa z nich ma 320 m. Na Green Mamba zjeżdżać w pontonie mogą cztery osoby, a Jaw Drop to 55 metrów niemal pionowego zjazdu w dół. Są także mniejsze zjeżdżalnie dla młodszych, dla których przygotowano wodny Plac Zabaw z motywem piratów. Znalazło się także miejsce dla rwącej rzeki oraz sztucznej fali, a nawet maszyny do surfowania. Na terenie całego kompleksu Park of Poland umieszczono 18 basenów, w tym zewnętrzny i wewnętrzny basen termalny.

>>> Park of Poland już otwarty. To największy zadaszony park wodny w Europie. Byliśmy na miejscu

Zobacz wideo

Park of Poland przygotował strefy dla młodzieży i dorosłych

W strefie Relax znajdują się jacuzzi, hydromasaże i dwa bart w basenie. Umieszczono tutaj basen z wodą solankową, basen siarkowy i floatingowy. Odpocząć można w łaźniach parowych i na łóżkach do masażu. W skład Relaxu wchodzi też strefa Wellness & Spa, gdzie można oddać się zabiegom kosmetycznym i masażom z różnych tradycji, jak filipińska, koreańska, hawajska czy turecka.

W Saunarium umieszczono 10 rożnych saun i łaźni oraz dwa baseny witalne. Podczas korzystania z nich można udać się Mount Blanc, strefy gdzie leży śnieg, a temperatura to -12 st. C. Oprócz tego w Saunarium umieszczono w Koreańską Sale Wypoczynku z aromaterapią oraz grotę solną.

Więcej o: