LOT może przejąć niemieckie linie Condor. Jest zgoda niemieckiego urzędu antymonopolowego

LOT będzie mógł przejąć niemieckie linie lotnicze Condor. Niemiecki urząd antymonopolowy wydał odpowiednią zgodę Polskiej Grupie Lotniczej.

>>> Zobacz także: Sen o potędze LOT. Po co kupuje niemieckiego Condora? W tej operacji może być kilka raf:

Zobacz wideo

LOT może rozpocząć ekspansję w zupełnie nowym kierunku. Bundeskartellamt, niemiecki urząd antymonopolowy, wydał bowiem zgodę Polskiej Grupie Lotniczej na przejęcie niemieckich linii Condor - podaje Radio Zet. Transakcja, o której pod koniec stycznia informował premier Mateusz Morawiecki, ma szansę wkrótce dojść do skutku.

LOT przejmuje popularną niemiecką linię turystyczną

Condor to największy w Niemczech przewoźnik specjalizujący się w obsłudze biur podróży. Dzięki przejęciu, LOT ma szansę obsługiwać nawet 20 milionów pasażerów rocznie. - LOT i Condor, działające wspólnie w ramach Grupy PGL, będą jednym z wiodących podmiotów lotniczych w Europie, z kluczowymi rynkami w Polsce i Niemczech - informowała Polska Grupa Lotnicza w komunikacie wydanym w styczniu, kiedy ogłoszono decyzję o woli przejęcia niemieckiej spółki.

Czytaj też: LOT kupił firmę z perspektywami, czy z problemami? Nieoficjalnie mówi się, że koszt transakcji to około 2,5 mld zł

LOT chce stworzyć wiodącą europejską linię wakacyjną

Linie Condor, kapitałowo powiązane z biurem turystycznym Thomas Cook, które upadło we wrześniu zeszłego roku, mają odgrywać kluczową rolę w strategii rozwoju PGL w segmencie przewozów wakacyjnych. LOT liczy, że uda mu się rozpocząć budowę wiodącej w Europie linii wakacyjnej.

Niemiecką spółką byli zainteresowani również inni inwestorzy - m. in. z USA. Dziś nie wiadomo jeszcze jakie czynniki zadecydowały o zawarciu umowy z LOT-em, nieznany jest też pełen finansowy aspekt przejęcia. Wiadomo, że linie muszą spłacić 350 mln euro zadłużenia niemieckiemu rządowi. Nieoficjalnie mówi się, że koszt przejęcia transakcji może sięgnąć 2,5 mld zł.

Więcej o:
Komentarze (68)
LOT może przejąć niemieckie linie Condor. Jest zgoda niemieckiego urzędu antymonopolowego
Zaloguj się
 • nowyemeryt

  Oceniono 10 razy 8

  Czy to jest dobry biznes , czy raczej obciążenie dla LOT okaże się wkrótce!

 • mer-llink

  Oceniono 15 razy 7

  Oczywiście, że LOT może przejąć Condora za zgodą Niemców..
  Niemcy aż się palą, żeby jakiś jeleń kupiła ten goracy kartofel - i Niemcom spłacił 300 milionowy dług, jaki Condor jest Niemcom winien.

  Ale dla Wolski to nie problem. Przecież nie chodzi o ekonomię w tej transakcji, tylko o kolejnych kilkadziesiąt synekur dla "aktywistów" PiS-u.

  P.>S W konkursie zamkniętym rozpisanym przez PiS wLOT-cie, jak uatrakcyjnić ofertę Condora pod polską banderą wygrała propozycja:
  - Należy latać tylko do Hiszpanii. Tam niemiecka marka Condor od lat osiemdziesięciu ma dobra sławę..

 • tempa-dzida2

  Oceniono 23 razy 7

  Znowu dopłacamy do LOT-u. Jak długo jeszcze ???
  Czy konie w Janowie to słyszą ??????????????????
  SORRY. TAM JUŻ NIE MA KONI. PIS ZA TO JEST.

 • Wojciech Joński

  Oceniono 8 razy 6

  Przy naszych genialnych menedżerach niedługo usłyszymy, że LOT szuka strategicznego inwestora. Obym nie wykrakał !

 • gordejuela

  Oceniono 12 razy 6

  Tak wiec wszyscy doplacimy do PiS'owskich snow opotedze,bo LOT jako taki ,mimo ostrych ciec,umow smeiciowych i dofinansowania mial zaledwie 47 mionow zysku netto.Starych samolotow Condora NIKT nie chcial ,a samoloty to dopiero poczatek.Musza gdzies stac,musza miec zapewniony serwis wyszkolonego personelu,dostawe czesciz ameinnych no i kompletne zalogi.Zaplacimy z ato wszyscy miliardy.Kompletnie bez sensu i potrzeby

 • sadd

  Oceniono 14 razy 6

  Kolejne miliardy w bloto. Brawo pinokio

 • kormo

  Oceniono 7 razy 5

  Polski podatnik ratuje miejsca pracy w Niemczech. Brawo Mati!

 • gio0102

  Oceniono 13 razy 5

  "będą jednym z wiodących podmiotów lotniczych w Europie" - z pis? na 99% nie będą, z Baranowa zwłaszcza. Dyletanaci-frajerzy kupili za 2,5 mld. Za pieniądze na jakość życia i zdrowie wszystkich Polaków.
  Ta pisurska, chłopska megalomania... Bo najłatwiej to gadać propagandowe bzdety i wydawać cudze pieniądze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX