Polacy szturmują Park of Poland. Tysiące osób weszły do parku, ale dla kolejnych zabrakło biletów

Wyczekiwany park rozrywki pod Warszawą przeżywa prawdziwe oblężenie. Do końca tygodnia biletów do Park of Poland kupić nie sposób. Rozeszły się w ekspresowym tempie. Inwestor nie zdradza dokładnych danych, ale wiadomo, że do środka weszło wiele tysięcy osób.

Dla tych, którzy sobotę lub niedzielę planowali spędzić w Park of Poland mamy złe wieści. Jeśli nie kupiliście biletów z wyprzedzeniem, do Suntago Wodny Świat nie wejdziecie. Aqupark cieszy się taką popularnością, że wejściówki rozeszły się już kilka dni temu

Bilety Park of Poland szybko znikają

Park of Poland i jego centralną część (aquapark Suntago Wodny Świat) otwarto oficjalnie w miniony czwartek (20 lutego). Dwa dni wcześniej na konferencję prasową i zwiedzanie obiektu zaproszono dziennikarzy oraz przedstawicieli sponsorów i partnerów. Była tam również redakcja Next.Gazeta.pl, a nasz film z wnętrza Suntago możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz wideo Park of Poland już otwarty. To największy zadaszony park wodny w Europie. Byliśmy na miejscu

Dziś wiadomo już, że w pierwszych dwóch dniach obiekt nie był tak pusty, jak na powyższych obrazkach. Przeciwnie - w czwartek i piątek bawiły się w nim tysiące osób. Już od wielu dni nie dało się kupić biletów, bo wszystkie wejściówki rozeszły się jeszcze przed oficjalnym startem parku. 

Jeszcze w czwartek informowaliśmy, że pierwsze wolne miejsca są dostępne na niedzielę. To już nieaktualne, bo również i na ten dzień wyprzedano cały pakiet biletów. Ile było ich dokładnie? Zapytaliśmy u źródła, ale inwestor dokładnych danych zdradzać (przynajmniej na razie) nie chce. Przyznaje jedynie, że zdecydowanie największą popularnością cieszą się wejściówki do strefy Jamango, czyli tej podstawowej, w której ulokowano większość atrakcji (m.in. basen z falą czy zjeżdżalnie).

Bilety do Park od Poland wyprzedaneBilety do Park od Poland wyprzedane fot. screen ze strony Park of Poland

Wiadomo jednak, że w środku w jednym czasie może bawić się maksymalnie 10 tys. osób, a dzienna przepustowość parku wynosi 15 tys. osób, bo tylko część klientów spędza tu cały dzień. Można zatem śmiało założyć, że zarówno w czwartek, jak i piątek do Suntago Wodny Świat weszło między 10 a 15 tys. osób. Łącznie to od 20 do 30 tys. odwiedzających w dwa pierwsze dni funkcjonowania parku.

Jak działa system biletów do Park of Poland

Okazuje się też, że nieco zamieszania wzbudza system zakupu biletów do Park of Poland. Wejściówki można bowiem zakupić zarówno online z jednodniowym wyprzedzeniem, jak i na miejscu w kasie. Problem w tym, że momencie, gdy zainteresowanie jest zbyt duże, sprzedaż biletów jest prowadzona do wyczerpania całej puli na dany dzień.

Park of Poland oficjalnie otwartyPark of Poland oficjalnie otwarty fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

W przypadku pierwszych dni od otwarcia Park of Poland wyczerpała się ona online zdecydowanie wcześniej, dlatego osoby, które przyjechały do Mszczonowa bez biletów, zostały odesłane z kwitkiem. A nie było to pojedyncze przypadki. Jak informuje portal WP, w dniu otwarcia tłum chętnych próbował bezskutecznie kupić bilety w kasach stacjonarnych. Niektórzy przejechali setki kilometrów z różnych miast z całej Polski, a nawet spoza naszego kraju. Nieliczni, którzy przejechali z bardzo daleka mieli w drodze wyjątku móc wejść dzięki interwencji kierownika parku.

W rozmowie z nami przedstawiciele Park of Poland zachęcają, aby przed przyjazdem kupić bilety przez internet. Chcąc zdobyć je na miejscu warto przynajmniej sprawdzić na stronie internetowej, czy sprzedaż na ten dzień wciąż jest prowadzona. Park of Poland ma na bieżąco informować, gdyby pula biletów na kolejne dni się wyczerpała.

Zobacz też: Znamy cennik Park of Poland. Drogo nie jest. Tanio też nie

Więcej o: