Kursy walut NBP 22.02. Frank szwajcarski i dolar rekordowo drogie w tym roku [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kursy walut NBP na sobotę 22 lutego. Jedno euro kosztuje 4,28 zł, z kolei dolar 3,96 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,04 zł, natomiast za funta brytyjskiego - 5,12 zł.

W piątek 21 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązują przez cały weekend. Względem poprzedniego notowania wszystkie główne waluty powędrowały nieznacznie w górę (o ok. 0,10-0,20 proc.). Sprawiło to jednak, że dolar oraz frank szwajcarski śrubują własne rekordy wartości, a euro niebezpiecznie zbliża się do granicy 4,30 zł. Od pewnego czasu na stabilnym poziomie utrzymuje się natomiast funt. 

>>> Wysoka inflacja zjada pieniądze Polaków. Czy będzie jeszcze gorzej?

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - piątek 21.02.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2831 zł
  • kurs dolara: 3,9623 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 4,0367 zł
  • kurs funta szterlinga: 5,1178 zł

Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 24 lutego 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 21.02 o godz. 7. Frank szwajcarski wciąż bardzo drogi [kurs dolara, funta, euro, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym w przyszłym tygodniu?

Początek nowego tygodnia zapowiada się wyjątkowo spokojnie na rynku walutowym. W poniedziałek i wtorek na pierwszy plan rzucają się publikacje wskaźników i prognoz biznesowych dla Niemiec, co może znaleźć przełożenie na wartość euro. Czwartek 27 lutego zdominowany zostanie przez wydarzenia, które mogą wpłynąć na wartość dolara. Przede wszystkim podane zostaną dane wstępne dotyczące kwartalnego PKB Stanów Zjednoczonych. Na koniec tygodnia opublikowane zostaną dane dotyczące gospodarek Włoch (wskaźnik CPI), Niemiec (stopa bezrobocia)oraz Francji (wskaźnik PPI, PKB), czyli największych krajów strefy euro. Jeśli chodzi o dolara, to w piątek wpływ na jego wartość mogą mieć pozycje spekulacyjne ropy oraz złota. 

Więcej o: