Kursy walut 25.02 o godz. 7. Frank szwajcarski najdroższy od trzech lat [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 25 lutego na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,31 zł, natomiast dolar 3,97 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,05 zł, z kolei za funta brytyjskiego aż 5,13 zł.

W poniedziałek 24 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 24 lutego 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 24.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 25.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Po bardzo słabym początku tygodnia wtorek przyniósł pewne wyciszenie na rynku walutowym. Na ten moment złoty nieznacznie traci do euro oraz funta (o ok. 0,10 proc.). Zauważalnie w dół leci dolar, który wyceniany jest aktualnie na 3,97 zł, co i tak jest rekordowo wysoką wartością w ostatnich miesiącach. Po raz ostatni tyle płaciliśmy za walutę amerykańską na przełomie września i października ubiegłego roku. Choć dzisiaj frank szwajcarski nieznacznie traci na wartości (0,12 proc. w dół), to ostatnie wzrosty sprawiły, że waluta jest najdroższa od początku 2017 roku.

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym we wtorek?

Przede wszystkim rynek walutowy uzależniony jest od najnowszych doniesień dotyczących koronawirusa. Rozprzestrzeniająca się epidemia sieje coraz większe spustoszenie na światowej giełdzie, co znajduje odzwierciedlenie w wartości walut. Poza tym na cenę euro wpłynąć może publikacja danych dotyczących PKB Niemiec, natomiast dla dolar istotne będą dane o rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. 

Więcej o: