Koronawirus. Polacy wracający z zagranicy otrzymają SMS-y z instrukcjami

Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polacy wracający z zagranicy otrzymają wiadomości SMS z instrukcjami, co robić, jeśli pojawią się objawy choroby.

Premier Mateusz Morawiecki na specjalnym spotkaniu omawiał w poniedziałek strategię działania w związku z epidemią koronawirusa we Włoszech. Na chorobę COVID-19 zmarło już w tym kraju siedem osób, a wirus SARS-CoV-2 cały czas się rozprzestrzenia. W spotkaniu z szefem rządu wzięli udział m.in. minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski, Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, wojewodowie i lokalni inspektorzy sanitarni. Jednym z ustaleń, był sposób informowania Polaków wracających z zagranicy o procedurach postępowania w wypadku zauważenia objawów zakażenia koronawirusem. 

>>> Chiny, koronawirus i tajemnice. Co ukrywa Xi Jinping?

Zobacz wideo

Polacy wracający z zagranicy dostaną SMS-y w związku z epidemią koronawirusa

O tym, jak postępować w wypadku wystąpienia objawów po powrocie z zagranicznego wyjazdu, informować będzie wiadomość SMS.

Dla wszystkich Polaków wracających z zagranicy: wakacji, misji dyplomatycznych czy gospodarczych, czy po prostu od znajomych, przygotowaliśmy komunikaty SMS-owe, w których przekażemy odpowiedni zasób informacji, jak należy się zachowywać, jakie objawy mogą świadczyć o tym, że koronawirus wystąpił lub nie i czego należy się wystrzegać

- powiedział na konferencji premier Mateusz Morawieckim, podaje Polsat News. Szef rządu dodał, że dla osób wracających samolotami przygotowano dodatkowe badania temperatury, a linie lotnicze są wyposażone w termometry, by szybko diagnozować objawy koronawirusa.

Więcej o:
Komentarze (35)
Koronawirus. Polacy wracający z zagranicy otrzymają SMS-y z instrukcjami
Zaloguj się
 • 2.joana

  Oceniono 9 razy 9

  Ci, co przylecieli z Włoch już dostali smsy, ale temperatury nikt im nie zmierzył! Oprócz smsów wylosowani będą mogli dostać instrukcję na piśmie z autografem ministra zdrowia!

 • kataryniarski

  Oceniono 7 razy 7

  SMS o treści: tylko pamiętaj, Polaku, żeby ci się nic nie stało!

  Standardy na najwyższym poziomie. Możemy spokojnie już przestać myc ręce, rząd rozwiązał kwestię smsami!

 • siwywaldi

  Oceniono 6 razy 6

  A ja tylko wciąż PODZIWIAM nasz rząd, premiera i ministrów, bo oni są niczym Stirlitz: jeszcze NIE WIEDZĄ co z tym wirusem, ale już są przygotowani i WIEDZĄ, że będą działać najlepiej na całym świecie.... :-)

 • remo29

  Oceniono 5 razy 5

  Państwo z dykty - wyślą SMS-a, dadzą rabat na termometr, obrazek JP2 i świeże jabłuszko, Król Jezus Chrystus czuwa, a jak ktoś umrze, to będzie wina opozycji.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 7 razy 5

  Dla mnie bomba.
  Jeśli zauważę u siebie objawy jak w SMS-ie, to pewnie będę musiał udać się do szpitala.
  Pewnie ze wszystkimi, z którymi się kontaktowałem ...

 • z.04.2019

  Oceniono 5 razy 5

  A co z osobami wracającymi autokarami , bo o samochodach osobowych nie ma co pisać.
  Polaku lecz się sam -to jest hasło dojnej zmiany.

 • kiesier

  Oceniono 4 razy 4

  Instrukcja:
  "Zmów 3 razy koronkę i zaśpiewaj nowennę w intencji cudownego ozdrowienia.
  Dla uniknięcia rozprzestrzeniania się wirusa nie kontaktuj się z publicznymi szpitalami ani przychodniami. Pozostań w domu i oczekuj na wymodlony cud"

 • bozenkamaria2

  Oceniono 4 razy 4

  Zanim zobaczą objawy- zapaskudzą rodziny, sąsiadów i wszystkich dookoła. Czyli Stare powiedzenie Niech się dzieje wola nieba.Oto postawa rządu.

 • Wojciech Joński

  Oceniono 4 razy 4

  A nie lepiej, żeby tym ludziom osobiście przynosili te instrukcje spowiednicy ? Dwa w jednym !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX