Koronawirus. Polacy wracający z zagranicy otrzymają SMS-y z instrukcjami

Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polacy wracający z zagranicy otrzymają wiadomości SMS z instrukcjami, co robić, jeśli pojawią się objawy choroby.

Premier Mateusz Morawiecki na specjalnym spotkaniu omawiał w poniedziałek strategię działania w związku z epidemią koronawirusa we Włoszech. Na chorobę COVID-19 zmarło już w tym kraju siedem osób, a wirus SARS-CoV-2 cały czas się rozprzestrzenia. W spotkaniu z szefem rządu wzięli udział m.in. minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski, Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, wojewodowie i lokalni inspektorzy sanitarni. Jednym z ustaleń, był sposób informowania Polaków wracających z zagranicy o procedurach postępowania w wypadku zauważenia objawów zakażenia koronawirusem. 

>>> Chiny, koronawirus i tajemnice. Co ukrywa Xi Jinping?

Zobacz wideo

Polacy wracający z zagranicy dostaną SMS-y w związku z epidemią koronawirusa

O tym, jak postępować w wypadku wystąpienia objawów po powrocie z zagranicznego wyjazdu, informować będzie wiadomość SMS.

Dla wszystkich Polaków wracających z zagranicy: wakacji, misji dyplomatycznych czy gospodarczych, czy po prostu od znajomych, przygotowaliśmy komunikaty SMS-owe, w których przekażemy odpowiedni zasób informacji, jak należy się zachowywać, jakie objawy mogą świadczyć o tym, że koronawirus wystąpił lub nie i czego należy się wystrzegać

- powiedział na konferencji premier Mateusz Morawieckim, podaje Polsat News. Szef rządu dodał, że dla osób wracających samolotami przygotowano dodatkowe badania temperatury, a linie lotnicze są wyposażone w termometry, by szybko diagnozować objawy koronawirusa.

Więcej o: