LOT nie lata do Chin, ale jest inny przewoźnik. W Polsce wciąż lądują samoloty z Pekinu

Choć Polskie Linie Lotnicze LOT już od blisko miesiąca nie latają do Chin (połączenia są zawieszone przynajmniej do 28 marca), to w Polsce wciąż lądują samoloty z Pekinu. Bezpośrednie połączenia Pekin - Warszawa wciąż realizuje narodowy chiński przewoźnik Air China.

Na to, że nadal są realizowane bezpośrednie połączenia lotnicze pomiędzy Pekinem a Warszawą zwrócił uwagę Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego. Rzeczywiście, ostatni samolot Air China z Chin do Polski wylądował na warszawskim Lotnisku Chopina w piątek 21 lutego. Kolejny lot zaplanowany jest na 28 lutego.

Do niedawna lotów Air China z Pekinu do Warszawy było jeszcze więcej - trzy w tygodniu. Chiński przewoźnik dopiero w ostatnich dniach zmniejszył liczbę połączeń. - Air China zredukowała liczbę połączeń, do zaledwie kilku połączeń miesięcznie - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Piotr Rudzki, rzecznik Lotniska Chopina. Jak wynika jednak z ustaleń Radia Dla Ciebie, powodem nie są obawy przed koronawirusem, ale brak zainteresowania lotami. To dlatego odwołano m.in. loty zaplanowane na poniedziałek i środę.

>>> Chiny, koronawirus i tajemnice. Co ukrywa Xi Jinping?

Zobacz wideo

Na lotniskach mierzą temperatury

Wciąż do Polski przylatują także pasażerowie z Chin, którzy skorzystali z połączeń z przesiadkami. Od wtorku na Lotnisku Chopina w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się koronawirusa wdrożono specjalną procedurę. Zakłada ona, że po przylocie samolotów z Chin i Włoch na ich pokład od razu po wylądowaniu wchodzą zespoły medyków, którzy sprawdzają pasażerom temperaturę przy użyciu termometrów bezdotykowych. Badania są przeprowadzane tak, aby pasażerowie przylatujący do Warszawy nie mieszali się z pasażerami z innych rejsów albo oczekującymi na lot.

Podobne procedury wobec pasażerów przylatujących z Włoch wdrożono także na lotniskach w Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.

Dodatkowo, osoby przylatujące linią Air China z Pekinu (a także przylatujący z Włoch) wypełniają tzw. formularze lokalizacyjne, które w razie potrzeby ułatwią kontakt z danymi pasażerami służbom sanitarnym.

Czytaj więcej:

Jaka jest śmiertelność koronawirusa? W jakiej odległości od osoby zakażonej trzeba stać? Poradnik WHO

500 zł za badanie na obecność koronawirusa? W sieci krąży cennik szpitala. Mamy stanowisko ministerstwa

Jak długo zajmie naukowcom stworzenie szczepionki na nowego koronawirusa?

Jak się chronić przed koronawirusem? Należy często myć ręce mydłem. Oto, jak zrobić to skutecznie

Więcej o:
Komentarze (116)
LOT nie lata do Chin, ale jest inny przewoźnik. W Polsce wciąż lądują samoloty z Pekinu
Zaloguj się
 • bromba_bez_glusia

  Oceniono 17 razy 13

  No szok i niedowierzanie. Wszyscy o tym trąbią od miesiąca, a wyście się teraz zorientowali.

 • bromba_bez_glusia

  Oceniono 10 razy 10

  A tak poza tym, to za różnica czy są loty bezpośrednie z Chin czy ich nie ma? Przecież Chiny nie są odcięte od świata, Unia nie zamknęła granic przed obywatelami Chin. Loty z Pekinu lądują w Monachium, Amsterdamie, Paryżu itp. Co za problem przylecieć później do Polski?

 • gokle

  Oceniono 7 razy 7

  Od poczatku rozpoznania koronawirusa upadlo ponad milion biznesow w Chinach. A to dopiero poczatek. Wiecie co bedzie dalej? Wecie w jakich krajach zaczna upadac biznesy masowo jak w Chinach? Tak. W krajach takich, jak nasz. U nas chinska taniocha i tandeta jest podstawa gospodarki. gospodarki, ktorej nie stac na polprodukty i towary drozsze, dobrej jakosci. Nie mamy zadnego planu B ani w ekonomi, ani w ochronie zdrowia. Wladze traktuja koronawirusa, jak imigrantow. Wladzy sie wydaje, ze zamkna granice przed koronawirusem. Modlmy sie......

 • dante_waw

  Oceniono 7 razy 7

  oooo panowie dziennikarze a jak doliczyc przewoznikow latajacych z przesiadkami to moze byc nawet wiecej... proponouje zamknac wogole przestrzen powietrzna nad Najjasniejsza :)

  Ale news!! Rece opadaja

 • lblblblb

  Oceniono 12 razy 6

  Patrząc na to wszystko twierdzę, że za tydzień będziemy uciekać przed koronawirusem do Chin.
  PiSowskie państwo z dykty i tektury.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 5

  Będzie kompromitacja PiS na całego. I żadne TVPiS nie przykryje tego propagandą.

  To co się stało w Miastku (pobicie wolontariusza PiS) to tylko teaser.

 • Gambit szachowy

  Oceniono 4 razy 4

  Wyobrażam sobie ilu Chińczyków mieszkających od lat w Polsce dało schronienie swoim chińskim rodzinom.

 • striepo

  Oceniono 4 razy 4

  Qatar I Emirates do Chin wciąż lata. BRAwo Ty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX