Nowy projekt założyciela Alior Banku. Cyfrowy bank Aion już działa

W Belgii rozpoczął działalność cyfrowy bank Aion z opcją subskrypcji, zarządzany przez byłego prezesa Alior Banku Wojciecha Sobieraja. Projekt wyróżnia m.in. wykorzystanie sztucznej inteligencji do powiększania majątku klientów.

Aion realizuje model subskrypcji miesięcznej w wysokości 19 euro za "regularne członkostwo". Ma za to nie pobierać opłat za inne usługi. Jak informuje portal fintek.pl, przez pierwsze trzy miesiące opłata 19 euro nie jest pobierana. Dodatkowo możliwe jest obniżenie opłaty do zaledwie 1,9 euro miesięcznie, ale wówczas można liczyć tylko na najbardziej podstawową ofertę usług bankowych.

Aion ma misję zmiany sposobu bankowości. Zamiast próbować zwiększać sprzedaż i maksymalizować zyski przypadające na jednego klienta, Aion pobiera stałą opłatę abonamentową, abyśmy wykonali całą ciężką pracę dla was, naszych członków

- powiedział Wojciech Sobieraj, CEO Aion, cytowany przez Finextra.

Oprócz tradycyjnych usług bankowych, Aion opracował narzędzie oparte na sztucznej inteligencji o nazwie MoneyMax. Ma pomóc członkom aktywnie dbać o codzienne wydatki, znajdując najlepsze oferty na wydatki gospodarstw domowych i najwyższe stopy oszczędności.

Bank oferuje również wszystkim swoim stałym członkom produkt do zarządzania aktywami funduszu giełdowego oraz osobistą usługę na czacie.

Zaangażowaliśmy znaczne środki finansowe w Aion, znacznie przekraczając kwoty, które zostały wcześniej zebrane przez jakikolwiek bank będący pretendentem do uruchomienia. Ostatecznie sukces każdej firmy zajmującej się technologią usług finansowych mierzy się jakością jej produktu, technologii i zarządzania - i pod tym względem uważamy, że wspieramy to, co najlepsze

- powiedział Daniel Zilberman, szef Warburg Pincus Europa, cytowany przez Finextra.

Sobieraj był założycielem Alior Banku, który rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Pozostawał jego prezesem do połowy 2017 r.

>>> Banki chcą coraz więcej za kredyty mieszkaniowe. Marże najwyższe od 9 lat. Rosną już nie tylko ceny mieszkań

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (21)
Nowy projekt założyciela Alior Banku. Cyfrowy bank Aion już działa
Zaloguj się
 • ks-t

  Oceniono 5 razy 3

  NIe przekonali mnie za co płacić 240 euro rocznie. Tam przecież nawet nie ma doradztwa a rola AI jest niejasna.

 • mikolaj.jablonski

  Oceniono 4 razy 2

  Czyli płacisz temu bankowi i to sporo tylko za to, że uprzejmie trzyma twoje pieniądze a ty ledwo nimi dysponujesz. Różnica jest taka, ze opłata jest pobierana w nieco inny sposób i to z góry.

 • hopsiupbec

  Oceniono 4 razy 2

  Aion? A co na to NCFail? Nie zastrzegli znaku firmowego?

 • druga_wieza

  Oceniono 3 razy 1

  Jakaś totalna lipa. Cyfrowy bank? A są jakieś nie-cyfrowe? Jest jakiś bank bez komputerów?
  I te 19 EUR miesięcznie za... właśnie - za co? No za co?
  I obowiązkowa AI. Obecnie nawet papier toaletowy posiłkuje się sztuczną inteligencją. AI jest fajna, gdyby nie to, że ...jakieś 40 lat temu oglądałem o tym odcinek programu Sonda. I nie było to o nowościach.

 • takkietam

  Oceniono 9 razy 1

  Niesamowite . Najpierw Alior który był napompowany wciskając kredyty każdemu kto miał pesel - dzisiaj (oczywiście z duża pomocą pisowskiej watahy ) widzimy co z tego zostało : lewe chwilowki (małe TSUE), kredyty dla wydmuszek typu Onico , lub zwykłych przekreciazy typu Kania. Ale pan sobieraj wyskoczył na samej gorce. No i ten pan bierze się za kolejny projekt (ciekawe ze w Polsce tego nie robi tylko na paszporcie EU - bo w Polsce licencji już by nigdy nie dostał ...), i kolejna armia naiwniaków mu uwierzy , napompuje sprzedaż , za rok , dwa weźmie miliardy z giełdy a za trzy, cztery lata projekt pójdzie do piachu . I tak w nieskończoność można ludzi ruchac. Niesamowite.

 • kkrispl

  Oceniono 7 razy 1

  Kolejny koleszka, który chce was w legalny sposób okraść... Coś jak Bocian...

 • z.04.2019

  Oceniono 7 razy 1

  dziwna ta reklama, dla mnie dno ,.... i garść sloganów

 • tegepe

  Oceniono 2 razy 0

  Kolejna piramida finansowa? Z Polakiem na szczycie wszystko możliwe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX