Koronawirus. LOT tnie liczbę połączeń z Włochami i Koreą Południową. Polecą mniejsze samoloty

PLL LOT ograniczył liczbę połączeń lotniczych z Włochami i Koreą Południową. Tłumaczy to mniejszym zainteresowaniem pasażerów tamtymi kierunkami. Włochy i Korea Południowa są jednymi z większym ognisk koronawirusa na świecie.

Jak tłumaczy biuro prasowe PLL LOT, większość rejsów do Mediolanu i Wenecji obsługiwana będzie mniejszymi samolotami typu Embraer E170 oraz E175. Większe maszyny będą skierowane na inne kierunki.

Dodatkowo częstotliwość połączenia Warszawa - Mediolan będzie w drugiej połowie marca zredukowana z 3 do 2 rejsów dziennie. Zmniejszy się również tymczasowo oferta z Budapesztu do Seulu (z 3 do 2 częstotliwości tygodniowo) oraz z Warszawy do Seulu (anulowane zostały pojedyncze rejsy)

- informuje nas biuro prasowe narodowego przewoźnika.

Jak zapewnia LOT, pozostałe rejsy odbywają się zgodnie z planowanym rozkładem. Pasażerowie, których dotyczą zmiany, są o nich informowani na bieżąco, a ich bilety zmieniane na najbliższe dostępne połączenia. 

LOT nie lata do Chin

PLL LOT już kilka tygodni temu zawiesił wszystkie realizowane połączenia z Chinami. Decyzja na razie obowiązuje do 28 marca. Kilka połączeń miesięcznie pomiędzy Warszawą a Pekinem nadal realizuje Air China.

W zeszłym tygodniu o znacznym ograniczeniu liczby lotów z Polski do Włoch między 11 marca a 2 kwietnia 2020 r. poinformował Wizz Air. Chodzi o 16 tras. Decyzja jest tłumaczona mniejszym zainteresowaniem połączeniami w związku z koronawirusem. 

Na polskich lotniskach w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się koronawirusa wdrożono specjalną procedurę. Zakłada ona, że po przylocie samolotów z Chin, Iranu, Korei Płd. i Włoch na ich pokład od razu po wylądowaniu wchodzą zespoły medyków, którzy sprawdzają pasażerom temperaturę.

Zobacz wideo Czy polscy turyści z miejsc objętych koronawirusem zostaną ściągnięci do kraju?
Więcej o: