Budowa CPK nie ruszyła, a zarząd zarabia 2 mln zł brutto rocznie. Horała: Nie uważam, żeby to było za dużo

Centralny Port Komunikacyjny ma przyjąć pasażerów dopiero za kilka ładnych lat, a już dziś generuje spore koszty dla budżetu. Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK, goszcząc w programie "Studio Biznes", zdradził, że wkrótce te mogą iść w miliardy. Skąd się biorą?

Centralny Port Komunikacyjny to jeden z najważniejszych projektów PiS. - Aktualne wynagrodzenie wszystkich członków zarządu, w tym prezesa, w spółce CPK wynosi 44 tys. zł brutto -  napisano w grudniowym komunikacie CPK. W styczniu portal tvn24bis.pl podał, że prezes Mikołaj Wild zarabia miesięcznie 49 tys. zł brutto (32 575 zł netto), a członkowie zarządu Piotr Malepszak, Sylwia Matusiak, Michał Wrona po 44 tys. zł brutto (29 450 zł netto). Czy to odpowiednie wynagrodzenie? - Nie uważam, żeby to było za dużo. To są kwoty nieporównywalne z zarządami innych takich projektów - mówił w Studiu Biznes Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK, poseł PiS.

CPK ma pełnić rolę gigantycznego lotniczego huba, łączącego się nowymi trasami kolejowymi z niemal każdym zakątkiem Polski. I chociaż podróżni mają szansę odlecieć z nowego megalotniska dopiero za kilka ładnych lat projekt już dziś pochłania spore pieniądze.

Do tej pory na prace związane z CPK poświęcono ok. 300 mln zł. Marcin Horała, gość programu "Studio Biznes", wyjaśnił. skąd biorą się tak znaczące koszty. Zapowiedział też, że wkrótce mogą iść w miliardy. Zmierzył się też z niewygodnym pytaniem o przymusowe wysiedlenia, z którymi liczyć muszą się nie tylko mieszkańcy Baranowa, gdzie powstać ma port, ale i okolicznych miejscowości.

Co generuje tak duże koszty? Ile zarabia sam Marcin Horała? Czy pensje zarządu spółki można uznać za wysokie? Wszystkiego można dowiedzieć się z naszej rozmowy - zapraszamy.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (200)
Budowa CPK nie ruszyła, a zarząd zarabia 2 mln zł brutto rocznie. Horała: Nie uważam, żeby to było za dużo
Zaloguj się
 • dornjuan

  Oceniono 43 razy 35

  Zawsze mnie zastanawia dlaczego skoro te PISowce są takie mądre i wykształcone to znajdują zatrudnienie tylko w spółkach Skarbu Państwa za gigantyczne pieniądze a nie w prywatnych spółkach ? Może to prawda co piszą, że to są odpady z rynku pracy i gdyby nie polityka byłby zasiłek i MOPS.

 • g106

  Oceniono 37 razy 33

  Panie horała, jestem inżynierem budowlanym, Inżynierem Kontraktów, NIE HISTORYKIEM a z gigantyczną wiedzą inżynierską, jestem zdrowy mam 50 lat, "przerobiłem" w swojej karierze ok. 2 mld zł. Mogę robić za połowę pańskiej kwoty. Co Pinokio z Maliniakiem na to?

 • dornjuan

  Oceniono 31 razy 29

  No a suweren szczęśliwy z ochłapu 500+. Kradną ale się dzielą. Ku... gdzie ja żyję. Ośmiorniczki za 30 złotych przeszkadzały.

 • snurfik

  Oceniono 28 razy 26

  Żrą świnki równiutko, aż im się uszka trzęsą.
  A potem sporządzi się protokół zniszczenia.

 • FILIP

  Oceniono 28 razy 26

  Horała to nadęty buzel.

 • adbepl

  Oceniono 22 razy 22

  zapomnieliśmy,że pisiorom sekciarskim wyznawcom dojnej krainy się to po prostu należy, jak mawia szydłowa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX