Koronawirus atakuje branżę turystyczną. Ministerstwo rozwoju spotka się z jej przedstawicielami

Epidemia koronawirusa oddziałuje na różne sfery życia. Coraz mocniej cierpi na niej między innymi branża turystyczna, gdyż tysiące osób odwołuje swoje wycieczki. Ministerstwo rozwoju spotka się z hotelarzami i przedstawicielami biur podróży w celu rozwiązania ich problemu.

Rozszerzająca się w szybkim tempie epidemia koronawirusa coraz mocniej oddziałuje na krajową gospodarkę. Jedną z najbardziej narażonych na straty jest branża turystyczna. Już teraz turyści masowo odwołują wycieczki nie tylko do Włoch, ale w różne regiony świata, co skutkuje problemami dla biur podróży. Co gorsza, wszystko wskazuje na to, że epidemia wciąż będzie się rozszerzać, przynajmniej w najbliższych tygodniach. W związku z tym ministerstwo rozwoju zorganizuje w poniedziałek 9 marca pilne spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej - informuje "Rzeczpospolita". 

Zobacz wideo Praca zdalna z powodu koronawirusa? Sejm przegłosował nowe przepisy

Koronawirus atakuje branże turystyczną. Ministerstwo rozwoju spotka się z jej przedstawicielami 

Narada ma dotyczyć obecnej sytuacji w branży związanej z niepokojem wynikającym z rozprzestrzeniającej się epidemii. 

Zapraszamy na poniedziałek przedstawicieli wszystkich organizacji ogólnopolskich, reprezentujących różne segmenty rynku turystycznego (...) Chcemy wysłuchać, jakie wobec trudnej sytuacji branża ma problemy, postulaty, propozycje rozwiązań.

- tłumaczy Andrzej Gut-Mostowy, w rozmowie dla turystyka.rp.pl, sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju, który angażuje się w sprawy branży turystycznej. Podobne spotkania mają się odbywać co tydzień. 

Ministerstwo rozwoju chce pomóc branży turystycznej 

Na stronie www.gov.pl pojawił się komunikat, w którym znajduje się szereg przydatnych informacji dotyczących rezygnowania z udziału w imprezach turystycznych w szczególnych sytuacjach. Znajdują się w nim informacje, które pozwolą na wyjaśnienie niespójności dotyczących artykułu 47 pkt 4 Ustawy o imprezach turystycznych. Dotychczasowo, liczne problemy wynikały z ich dowolnej interpretacji. 

Ponadto, ministerstwo rozwoju zwróciło się do premiera RP Mateusza Morawieckiego, aby ten wyznaczył jedną instytucję, która zajmować się będzie informowaniem o krajach i regionach, które odradza się odwiedzać. 

Więcej o: