Koronawirus. LOT i Wizz Air zawieszają rejsy do Włoch. Możliwa bezpłatna zmiany daty podróży

Linie lotnicze na całym świecie zawieszają kursy do miejsc, w których pojawiły się większe liczby zakażeń koronawirusem. Także LOT i Wizz Air czasowo wyłączają organizowane przez siebie przewozy do Włoch.

"W związku z wprowadzonymi restrykcjami ograniczenia przemieszczania się na terenie północnych Włoch oraz zmniejszonym zainteresowaniem podróżami do Wenecji i Mediolanu, LOT tymczasowo zawiesza do 12 marca br. włącznie wszystkie rejsy do tego kraju. Osoby, które posiadają bilety na te połączenia, zostaną o tym fakcie poinformowane" - poinformował rzecznik PLL LOT Michał Czernicki w odpowiedzi na zapytanie serwisu next.gazeta.pl.

Zobacz wideo LOT i Wizzair zawieszają rejsy do Włoch. Jak wyglądają podróże zagraniczne?

Powodem zawieszenia lotów jest zwiększone ryzyko epidemiologiczne związane z coraz większą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w niektórych regionach Włoch. W związku z tym LOT wprowadza możliwość bezpłatnej wymiany biletów.

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, LOT wprowadził politykę elastycznej zmiany terminu podróży. Wszystkie osoby, które do tej pory zakupiły lub zakupią do 31 marca br. bilety polskiego przewoźnika na podróże od 6 marca do 24 kwietnia 2020 r., mają teraz możliwość dokonania bezpłatnej zmiany daty podróży na loty do 31 grudnia 2020 r. z zachowaniem klasy rezerwacyjnej" - wyjaśnił Czernicki. Zmiany rezerwacji można dokonać poprzez LOT Contact Center, a także za pośrednictwem wiadomości na Facebooku (Messenger).

Koronawirus we Włoszech. Loty zawiesza także Wizz Air

PLL LOT to niejedyna linia lotnicza, która zawiesza rejsy do objętych podwyższonym ryzykiem zakażenia koronawirusem Włoch. W niedzielę na taki krok zdecydował się także Wizz Air. Tani przewoźnik zawiesił połączenia lotnicze z Warszawy, Gdańska i Katowic do Bergamo w północnych Włoszech. Decyzja ma obowiązywać do 3 kwietnia.

Ze względu na zamknięcie regionu północnych Włoch w celu opanowania epidemii koronawirusa, Wizz Air ogłosił natychmiastowe zawieszenie wszystkich połączeń do Mediolanu, Treviso oraz Bergamo. Rezerwacje na tych trasach zostaną przełożone na najbliższe dostępne terminy, o czym automatycznie zostaną poinformowani pasażerowie.

Warto jednak zaznaczyć, że Wizz Air może informować tylko tych pasażerów, którzy dokonali rezerwacji przez stronę internetową przewoźnika lub aplikację mobilną. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji/biura podróży - włącznie z internetowymi biurami podróży - powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

"Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za pośrednictwem aplikacji, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród powyższych możliwości, klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wskazując najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę" - czytamy w komunikacie linii lotniczych podanym przez ISB News.

Zobacz również:

Więcej o: