Kursy walut 10.03 o godz. 7. Frank szwajcarski mocno w dół [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 10 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,31 zł, natomiast dolar 3,80 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,06 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,94 zł.

W poniedziałek 9 marca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana dzisiaj, 10 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 09.03.2020 r. [kurs dolara,funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 10.03.2020 r. [kurs dolara, funta,euro, franka]:

Wtorkowy poranek przyniósł całkiem pozytywne wieści, gdyż złotówka umocniła się względem funta oraz franka szwajcarskiego. Waluta brytyjska utrzymuje się poniżej granicy 5 zł, niestety frank, uznawany za bezpieczną przystań, wciąż kosztuje sporo - 4,06 zł. Nic nie wskazuje, że miałoby to ulec zmianie w najbliższej przyszłości. Na wartości zyskał natomiast dolar (0,34 proc. w górę) wyceniany aktualnie na 3,80 zł. Wyjątkowo stabilne natomiast jest euro, które nie odnotowało żadnych wahań wartości. 

Zobacz wideo Minister zdrowia odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa

Kalendarz makroekonomiczny. Co dziś wydarzy się na rynku walutowym?

W ostatnich dniach obserwujemy spore ruchy na międzynarodowych rynkach. Wpływ ma to także na kursy walut. Nic nie wskazuje, że najbliższym tygodniu trend ten miałby się odmienić. Ze standardowych wydarzeń zaplanowanych na dziś wpływ na wartość euro może mieć kwartalne PKB dla Unii Europejskiej oraz zmiany zatrudnienia we Wspólnocie. Dla dolara istotna natomiast może być cotygodniowa informacja API nt ropy naftowej.

Więcej o: