Koronawirus. LOT przedłuża zawieszenie rejsów do Mediolanu oraz Wenecji

LOT poinformował, że przedłuża zawieszenie lotów do najbardziej zagrożonych koronawirusem części świata, m.in. Mediolanu, Wenecji i Pekinu. Spółka poinformowała również, że ułatwi zmianę rezerwacji w przypadku biletów kupionych do 31 marca.

Jak podaje na swojej stronie internetowej PAP, LOT zdecydował się na kolejne ograniczenia dotyczące połączeń w rejony największych skupisk koronawirusa. Wszystkie połączenia do Włoch są zawieszone do jutra, 12 marca. Natomiast rejsy do Mediolanu i Wenecji nie będą funkcjonowały co najmniej do 3 kwietnia. Ze stolicy Polski do Pekinu nie będzie możliwości latać do 25 kwietnia. Ograniczeniu częstotliwości zostaną poddane również rejsy do Tel Awiwu, nie tylko z Warszawy, ale też innych regionalnych portów lotniczych. Sytuacja taka potrwa do 24 kwietnia, tak samo jak ograniczenia częstotliwości rejsów na wybranych trasach średniego i dalekiego zasięgu.

Połączenia z Budapesztu do Seulu odwołane są do 8 kwietnia. Ze stolicy Węgier i Polski do 24 kwietnia nie będzie można polecieć do London-City. W tym samym terminie zawieszone są rejsy Karków-Bukareszt oraz Warszawa-Zaporoże. 

LOT zawiesza połączenia i ułatwia zmianę rezerwacji

LOT na bieżąco informuje pasażerów, których dotyczą powyższe zmiany.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, wprowadziliśmy elastyczną politykę podróży – pasażerowie, którzy zakupią bilety do 31 marca na loty w okresie 6.03–24.04, mogą bezpłatnie dokonać zmiany swojej rezerwacji biletów do końca roku. Więcej informacji pasażerowie mogą uzyskać za pośrednictwem LOT Contact Centre

- czytamy w komunikacie spółki. 

Przewoźnik jest ponadto w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia, Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz pozostałymi liniami lotniczymi. Wprowadzono restrykcyjne procedury oraz dodatkowe środki zabezpieczające na pokładach samolotów, w celu zapewnienia zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa. 

Nie tylko LOT, połączenia zawieszają także inni przewoźnicy

Na podobne kroki, decydują się oczywiście niemal wszyscy przewoźnicy. Loty do Włoch odwołał np. Wizz Air, który również umożliwia zmianę rezerwacji lub nawet pełny zwrot kosztów.

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają podróże zagraniczne?
Więcej o: