Koronawirus uderzy w miejsca pracy? "Coś się w polskiej gospodarce skończyło"

Koronawirus uderza w światową, europejską i polską gospodarkę. Najbardziej zagrożone wydają się branża turystyczna i transportowa, eksperci nie mają jednak złudzeń - recesja może dotknąć wszystkich. Eksperci zaproszeni do programu "Studio Biznes" oceniają działania, które podejmuje rząd, by chronić polskich przedsiębiorców.

Koronawirus sieje postrach na giełdach - indeksy na światowych rynkach odnotowywały znaczące spadki. Przed skutkami rozprzestrzeniania się choroby obawy wyraża coraz więcej branż. Marek Zuber, ekonomista, i Rafał Sadoch, analityk Domu Maklerskiego mBank goszcząc w programie "Studio Biznes" ocenili ryzyko, które niesie ze sobą dalsza ekspansja choroby.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Pracodawcy muszą być gotowi wysłać pracowników do domów i wciąż im płacić

Czy już dziś można obliczyć wpływ koronawirusa na światową gospodarkę? Czy działania podejmowane przez polski rząd - dotyczące składek na ZUS i podatków - są wystarczające? Analitycy oceniają działania podejmowane przez rząd i wyjaśniają jakie kroki powinny podjąć władze, by chronić rodzimych przedsiębiorców. Wielu z nim już dzisiaj grozi bowiem niewypłacalność.

Zobacz również:

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (83)
Koronawirus uderzy w miejsca pracy? "Coś się w polskiej gospodarce skończyło"
Zaloguj się
 • C ZA

  Oceniono 28 razy 26

  Jak "się skończyło"? Emilewicz przecież zapowiedziała, że wirus to TA wielka szansa dla polskiej gospodarki, gdy wirus rozłoży na łopatki Chiny.
  Przecież nie mogła się mylić! Albo?

 • nador

  Oceniono 28 razy 22

  Grecki scenariusz jest blisko. Jedyne pocieszenie, że najbardziej po tyłku dostanie ta cała koszmarna ciemnota, co tak radośnie głosowała na pisowskich "geniuszy".

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 20 razy 16

  W przypadku poważnych problemów zapewne PiS zdezerteruje oddając władzę opozycji, która będzie się z tego cieszyć jak małe dziecko. Niestety tylko po to aby w czasach w których znów państwo będzie można doić znów przejąć władzę mówiąc, że "to oni wam 500+ zabrali" i zabetonować się przy niej na długie lata bo suweren mało sprytnym się być wydaje.

 • Wojciech Joński

  Oceniono 10 razy 10

  Gdyby krach dotknął jedno lub dwa państwa to nie ma tragedii, ale tu mamy z sytuacją na skalę swiatową. Polska gospodarka padnie na pysk tak jak wiele innych. Az czasami trudno sobie wyobrazić czym to się skończy. Jak na razie moją wyobrażnię to przerasta co przetrwa a co padnie tak na dobre !

 • 2345olskup

  Oceniono 8 razy 8

  umowmy sie jak ja tracilem prace ,i na gieldzie to kogo to interesowalo? ale te zaciaganie kredytow ponad stan zycie na kredyt kosztem przyszlych pokolen ,przerabainie prowaintu na gqwno z 500plus niskie stopy procentowe i zerowanie na oszczedzajacych i emerytach konsumpcyjny i beztroski stosunek mlodych pokolen do inwestowania wmowienie spoleczenstwu ze warto konsumowac i sie zadluzac ..teraz nadchodzi godzina prawdy

 • sselrats

  Oceniono 14 razy 8

  Zabiora 500+, zabiora...

 • june-of-44

  Oceniono 9 razy 7

  Gdzie jest nasz Beata ????
  Niech otworzy usta i wypowie mantrę. Ciemna masa czeka w napięciu...

 • melix

  Oceniono 8 razy 6

  Wirus jest jednak lepszy od Kaczyńskiego ?
  Pisowiec też powalił moją firmę podnosząc ZUS.
  Był szybszy od wirusa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX