Koronawirus uderzy w miejsca pracy? "Coś się w polskiej gospodarce skończyło"

Koronawirus uderza w światową, europejską i polską gospodarkę. Najbardziej zagrożone wydają się branża turystyczna i transportowa, eksperci nie mają jednak złudzeń - recesja może dotknąć wszystkich. Eksperci zaproszeni do programu "Studio Biznes" oceniają działania, które podejmuje rząd, by chronić polskich przedsiębiorców.

Koronawirus sieje postrach na giełdach - indeksy na światowych rynkach odnotowywały znaczące spadki. Przed skutkami rozprzestrzeniania się choroby obawy wyraża coraz więcej branż. Marek Zuber, ekonomista, i Rafał Sadoch, analityk Domu Maklerskiego mBank goszcząc w programie "Studio Biznes" ocenili ryzyko, które niesie ze sobą dalsza ekspansja choroby.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Pracodawcy muszą być gotowi wysłać pracowników do domów i wciąż im płacić

Czy już dziś można obliczyć wpływ koronawirusa na światową gospodarkę? Czy działania podejmowane przez polski rząd - dotyczące składek na ZUS i podatków - są wystarczające? Analitycy oceniają działania podejmowane przez rząd i wyjaśniają jakie kroki powinny podjąć władze, by chronić rodzimych przedsiębiorców. Wielu z nim już dzisiaj grozi bowiem niewypłacalność.

Zobacz również:

Więcej o: