Koronawirus może wywołać recesję. Co z firmami, miejscami pracy i ratami kredytów?

Koronawirus może storpedować światowy wzrost gospodarczy. Analitycy w czarnych scenariuszach mówią o poważnej recesji. Jakie kroki będą musiały podjąć firmy, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby? Jak problemy z COVID-19 mogą wpłynąć na tych, którzy płacą raty kredytów, zatrudniają pracowników, opłacają składki? Wyjaśniają to goście programu "Studio Biznes".

Koronawirus uderza w światową gospodarkę. Najbardziej narażone branże to turystyka, transport i motoryzacja. W jaki sposób rozprzestrzeniająca się sytuacja wpłynie na rynki? W programie "Studio Biznes" wyjaśniają to zaproszeni przez Łukasza Kijka goście. Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe, zajmuje się kwestiami istotnymi dla tych, którzy planują kupić nowy samochód. Marek Zuber, ekonomista oraz Rafał Sadoch, analityk Domu Maklerskiego mBanku omawiają możliwe scenariusze wpływu koronawirusa na tempo wzrostu PKB. Wyjaśniają też, na co przygotować mają się właściciele firm, płacący kredyty, czy pracujący. Pod uwagę biorą m.in. ostatnie wydarzenia na rynku ropy i notowania giełdowe. W programie nie zabraknie też wyjątkowego samochodu, który przetestował Tomasz Korniejew, redaktor naczelny serwisu Moto.pl. Dzięki Danielowi Maikowskiemu możemy poznać natomiast najciekawsze aplikacje.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (8)
Koronawirus może wywołać recesję. Co z firmami, miejscami pracy i ratami kredytów?
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 7 razy 3

  Jakie szczęście że rząd przed wybuchem recesji zdążył jeszcze kupić Condora. Teraz LOT może liczyć straty w dwóch walutach.

 • hmmm11

  Oceniono 5 razy 1

  Dlatego ja pracuje w branyz medycznej i u jest ok :D

 • soap2

  Oceniono 1 raz 1

  Światowy wzrost gospodarczy nie jest wieczny, czasem przydaje się zimny prysznic.

 • raknawspak

  Oceniono 4 razy 0

  Ale gó wn iany tekst. Ile płacą na Czerskiej za takie wyrzygi redachtorskie? RK? PĄCZUŚ!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX