Żabka wydała oświadczenie w związku z koronawirusem. Sieć wstrzymuje dostawy produktów z Włoch

Sieć Żabka wydała oświadczenie, w którym informuje, jakie kroki podjęła w związku z epidemią koronawirusa. Wprowadzono odpowiednie procedury oraz wstrzymano dostawy produktów z Włoch. Przygotowano też rozwiązania dla rodziców, w związku z zamknięciem szkół.

Nawet jeśli niebezpośrednio, to epidemia koronawirusa ma wpływ na życie praktycznie każdego obywatela. W związku z tym specjalnie procedury wdrażają niemal wszystkie firmy. O swoich działaniach w związku z koronawirusem poinformowała siec sklepów Żabka w oficjalnym komunikacie.

Dowiadujemy się z niego m.in. że firma wstrzymała dostawy produktów z Włoch. Zadbano też o to, by do wszystkich pracowników dotarły zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz dostosowano działanie placówek do rekomendacji Ministerstwa Rozwoju i GIS dotyczących sieci handlowych. Żabka odwołała wyjazdy służbowe do krajów i miejsc, w których istnieje możliwość zakażenia się koronawirusem, a także umożliwiła pracę zdalną osobom, które wróciły z podróży zagranicznych. Zamówiono również dodatkowe środki dezynfekujące oraz rękawiczki, które są bezpłatnie przekazywane franczyzobiorcom. Podwyższono reżim higieniczny i wprowadzono dodatkowe postanowienia w regulaminach centrów logistycznych i terminalach. Powstały też scenariusze na wypadek konieczności wyłączenia części centrów logistycznych czy pracy zdalnej pracowników.

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?

Dla klientów z kolei przygotowano materiały, które podkreślają znaczenie zachowania zasad higieny przy kupnie produktów sprzedawanych bez opakowania, jak pieczywo, owoce i warzywa. 

Koronawirus. Rząd zamyka szkoły. Żabka pomoże pracownikom z dziećmi

Dla osób, które nie mogą zapewnić opieki dzieciom, Żabka wprowadziła możliwość pracy z domu. Powstała nawet platforma komunikacyjna dla pracowników pracujących poza biurem. Sieć wprowadziła też ograniczenia dotyczące spotkań wewnętrznych, a kantynę w centrali firmy zamknięto na 14 dni. Pracownicy dostali zalecenie by korzystać z urządzeń do tele- i wideokonferencji. Żabka na bieżąco sprawdza komunikaty instytucji prowadzących działania informacyjne w kwestii koronawirusa (m.in. GIS, WHO, MZ)

Więcej o: