Koronawirus. Park wodny Suntago nie zawiesza działalności. "Na bieżąco monitorujemy sytuację"

Władze otwatego przed kilkoma tygodniami kompleksu Park of Poland we Wręczy nie zamierzają na razie zawieszać działalności parku wodnego Suntago. Zapewniają jednak, że jeżeli pojawią się wytyczne stosownych organów, zostaną podjęte "odpowiednie działania".

Kompleks wypoczynkowo-rozrywkowy Park of Poland rozpoczął działalność w lutym. Jedną z jego atrakcji jest Suntago Wodny Świat, który jest największym zadaszonym parkiem wodnym nie tylko w Polsce, ale i Europie. 

We wpisach na fanpage'u Park of Poland pojawiły się pytania dotyczące ewentualnego zawieszenia działalności parku wodnego w związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa w Polsce. Taka decyzja dotychczas nie zapadła.

W nawiązaniu do komunikatu Premiera RP o odwołaniu imprez masowych, zamknięciu placówek oświaty w Polsce, informujemy że park wodny Suntago nie podlega ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Na bieżąco monitorujemy sytuację w kraju oraz na świecie. Jeżeli pojawią się wytyczne stosownych organów w sprawie zamknięcia obiektu, podejmiemy odpowiednie działania i będziemy o nich informowali na naszej stronie internetowej jak i w mediach społecznościowych

- czytamy w komentarzu umieszczonym na profilu Park of Poland.

Zobacz wideo Park of Poland już otwarty. To największy zadaszony park wodny w Europie. Byliśmy na miejscu

Kooronawirus w Polsce i na świecie

W Polsce potwierdzono dotychczas 31 przypadków wystąpienia koronawirusa. Ostatnie cztery przypadki, ogłoszone w środę wieczorem, dotyczą: kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z woj. opolskiego (Opole), a także dwóch kobiet z woj. warmińsko – mazurskiego (Ostróda). 

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia powiedział w środę, że koronawirus może być określany jako pandemia. Na konferencji prasowej Tedros Ghebreyesus poinformował, że na świecie potwierdzono 118 tysięcy przypadków zakażeń w 114 krajach, a niespełna 4,3 tysiąca osób zmarło.

Koronawirus. Czytaj także:

Jaka jest śmiertelność koronawirusa? W jakiej odległości od osoby zakażonej trzeba stać? Poradnik WHO>>>

Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie? Eksperci odpowiadają >>>

Koronawirus. Rodzic musi zostać z dzieckiem w domu. Czy urlop to jedyne wyjście? >>>

Więcej o: