Apel pracodawców RP. Żądają zniesienia zakazu handlu w niedziele: Społeczeństwo oczekuje wsparcia, a nie kombinowania

Pracodawcy RP chcą, aby w tarczy antykryzysowej znalazły się zapisy znoszące zakaz handlu w niedziele. "Skończmy z politycznymi kalkulacjami, społeczeństwo oczekuje realnego wsparcia, a nie kombinowania, jak nie narazić się Solidarności" - apelują.

W tzw. tarczy antykryzysowej zawarty jest zbiór ustaw dotyczących pomocy przedsiębiorcom w najbliższych miesiącach. Jeśli chodzi o branżę handlową, rządzący wprowadzili zapis o możliwości przyjmowania towarów na sklepy w niedzielę. Organizacja Pracodawcy RP twierdzi, że to za mało i żąda całkowitego zniesienia zakazu handlu w niedziele

Skończmy z politycznymi kalkulacjami, społeczeństwo oczekuje realnego wsparcia, a nie kombinowania, jak nie narazić się Solidarności.

- apelują do rządzących.

Zobacz wideo Nadchodzi zaostrzenie zakazu handlu. Jak uderzy to w pracowników tego sektora?

Pracodawcy żądają zniesienie zakazu handlu w niedziele także dla zwiększenia bezpieczeństwa Polaków

Pracodawcy RP twierdzą, że zniesienie zakazu handlu w niedziele byłoby dobrym rozwiązaniem nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla obywateli, którzy znajdują się obecnie w wyjątkowym czasie. "Jeśli więc w małej miejscowości zabrakłoby towarów pierwszej potrzeby, a dostawa dotarłaby w niedzielę, to lokalna społeczność musiałaby czekać na możliwość zakupienia niezbędnych produktów i żywności do poniedziałku. Taki scenariusz (...) to czysty absurd. Łatwo wyobrazić sobie ponadto, jakiej presji społecznej poddani byliby pracownicy takiego sklepu - będąc w pracy nie mogliby otworzyć go i sprzedać towaru potrzebującym! - czytamy w komunikacie. 

Organizacja zwraca również uwagę, że zniesienie zakazu handlu w niedziele wpłynęłoby pozytywnie na bezpieczeństwo Polaków. Motywują to tym, że dodatkowych dzień w tygodniu z możliwością wykonywania zakupów spowoduje, że w sklepach będzie mniejsze zagęszczenie osób, o co apelują rządzący. 

Zakaz handlu w niedziele. Przepisy najsurowsze w historii. 

Zakaz handlu w niedziele funkcjonuje od 2018 roku. Od tego czasu przepisy w tym zakresie były sukcesywnie zaostrzane, a obecnie obserwujemy tego punkt kulminacyjny. Na 2020 roku zaplanowano siedem niedziel handlowych, głównie w nieprzypadkowych terminach.  Sklepy otwarte będą przed najważniejszymi świętami kościelnymi (Wielkanoc, Boże Narodzenie) bądź w związku ze specjalnymi okazjami, jak chociażby rozpoczęcie roku szkolnego.

Więcej o:
Komentarze (51)
Apel pracodawców RP. Żądają zniesienia zakazu handlu w niedziele: Społeczeństwo oczekuje wsparcia, a nie kombinowania
Zaloguj się
 • Jan Winnicki

  Oceniono 29 razy 21

  A społeczeństwo żąda zaprzestania kombinowania przez januszy i grazyny polandyjskiego biznesu. Dosyć wykorzystywania okazji do windowania cen.

 • eva_bramborova

  Oceniono 34 razy 18

  Zajkaz handlu powinien być NATYCHMIAST zniesiony.Chodzi o "rozluźnienie" w sklepach.Niezniesienie tego zakazu w tej sytuacji to sabotaż walki z epidemia i narazania zdrowia obywateli!

 • norman67

  Oceniono 24 razy 14

  Na pisów nie prośby, tylko pały. Trzeba zrozumieć, że tylko siły się boją i bez przemocy kaczyzm nie odda władzy, co pokazuje stosunek do wyborów prezydenckich.

 • droch

  Oceniono 17 razy 13

  Fidel Castro: "Prędzej Kuba zapadnie się w morzu niż Kuba zejdzie z drogi socjalizmu!"
  Gierek 2.0: "Prędzej z Polski nie zostanie kamień na kamieniu, niż pozwolę Polkom i Polakom zarabiać w niedziele!"

 • mmagi

  Oceniono 15 razy 11

  Solidarność to była kiedyś a teraz to kupa

 • romek_z_warszawy

  Oceniono 13 razy 9

  Przede wszystkim wzorem innych krajów wprowadzić osobne godziny dla emerytów.

 • cezar61

  Oceniono 14 razy 6

  Coś jak księża, którzy chcieli więcej mszy.

 • antymemo

  Oceniono 11 razy 5

  Nie "jak nie narazić się Solidarności", tylko jak nie narazić się Kościołowi.
  To Kościół, tracąc wiernych, wpływy i pieniądze, żąda "świętowania" niedzieli.
  Ora et labora !

 • single_malt

  Oceniono 6 razy 4

  Zamkniecie centrow handlowych przy jednoczesnym pelnym otwarciu centrow biznesu koscielnego to jedno z wiekszych ku...stw tej chorej formacji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX