Kursy walut 25.03 o godz. 7. Funt powyżej 5 zł, umacnia się dolar [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 25 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,59 zł, natomiast dolar 4,24 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,33 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,02 zł.

We wtorek 24 marca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana dzisiaj, 25 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15. 

Średnie kursy walut NBP - wtorek 24.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,6044 zł
  • kurs dolara: 4,2421 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 4,3563 zł
  • kurs funta szterlinga: 4,9702 zł

Kursy walut na żywo - środa 25.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Trwa mocny wzrost wartości funta, który powyżej 5 zł kosztował ostatnio miesiąc temu, a wcześniej wartość tę przekroczył przed dwoma laty. Obecnie brytyjska waluta zyskuje 1,13 proc. Względem złotówki umacnia się także dolar o 0,21 proc, co nie powinno dziwić. Giełdy nareszcie zaliczyły wzrosty w związku z informacjami o poprawie sytuacji kryzysowej w Chinach. Indeks Dow Jones poszedł w górę najmocniej od 1933 roku, czyli czasów Wielkiego Kryzysu.

Są też dobre wieści dla Polaków, ponieważ złoty umocnił się wobec euro o 0,14 proc. Waluta Unii Europejskiej kosztuje teraz 4,59. Nie bez znaczenia mogło być wczorajsze ogłoszenie zakończenia wspólnego dla krajów UE przetargu na sprzęt ochronny, w którym Polska nie wzięła udziału. Cieszyć mogą się również osoby mające kredyt we frankach. Waluta ta traci na wartości 0,43 proc i kosztuje 4,33 zł.

Zobacz wideo Sadowski: Rata kredytu we frankach szwajcarskich może być jedną z najwyższych w historii

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Funt może jeszcze zyskać na wartości, po dzisiejszym ogłoszeniu wskaźnika CPI, dot. wartości dóbr konsumpcyjnych. Na wartość euro z kolei będzie miał wskaźnik nastrojów ekonomicznych lfo w Niemczech, co może oznaczać kolejne spadki tej waluty. Nie bez znaczenia dla wspólnej waluty UE będzie ogłoszona dzisiaj całkowita liczba bezrobotnych we Francji

Dolar natomiast zależny będzie od bazowych zamówień środków trwałych oraz od zapasów ropy. Wartość franka może pozostać na obecnym kursie, bo na jego wartość wpłynąć może tylko Biuletyn Kwartalny SNB z komentarzami na temat wydarzeń rynkowych.

Więcej o: