Lidl szuka nowych pracowników. Potrzeba rąk do pracy, ze względu na wydłużone godziny pracy

Lidl rozpoczął rekrutację na nowe stanowisko. Sieć chce zapewnić większe bezpieczeństwo swoim pracownikom oraz potrzebuje nowych, ze względu na wydłużenie godzin pracy. Niektóre placówki będą działały nawet całą dobę. Nowe stanowisko zostało nazwane "pracownik wsparcia sprzedaży".

W związku z kryzysem niektóre sklepy zmieniły czas działania placówek. Początkowo skrócono czas działania sklepów, na co zdecydował się m.in. Lidl. Jednak w związku z nowymi obostrzeniami dot. maksymalnej liczy osób w sklepie, co spowoduje utrudnienia w zakupach, Lidl i Biedronka postanowiły wydłużyć godziny działania swoich sklepów. Dyskonty będą otwarte od godziny 6:00 do 24:00, a w placówkach, gdzie będzie to możliwe, drzwi sklepów pozostanę otwarte przez całą dobę. To generuje potrzebę zatrudnienia nowego personelu, który będzie w stanie obsłużyć sklep.

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Lidl rozpoczął rekrutację na nowe stanowisko o nazwie "pracownik wsparcia sprzedaży"

Jak podaje portal Wiadomości Handlowe, w Lidlu rozpoczęła się rekrutacja na stanowisko pomocnicze. Zostało ono wdrożone do struktur firmy z początkiem kwietnia. Pracownicy wsparcia sprzedaży będą pomagać obecnym pracownikom w codziennych obowiązkach, jak rozpakowywane towaru czy dbanie o porządek. Nowe stanowisko ma pomóc w utrzymaniu wysokiego poziomu higieny, co jest teraz najwyższym priorytetem dla Lidla

Nasz zespół ma aktualnie wiele nowych obowiązków, a dzięki zaangażowaniu każdego z nas w wykonywaną pracę sklepy Lidl mogą być nieprzerwanie otwarte. Praca w handlu jest zajęciem niezwykle wymagającym, tym bardziej w tej nieporównywalnej z żadną inną sytuacji. Dlatego pragnąc wesprzeć pracowników naszych sklepów zdecydowaliśmy się wprowadzić stanowisko pracownika wsparcia sprzedaży

- mówi Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications w sieci Lidl Polska. W ten sposób sieć chce także wesprzeć gospodarkę oraz osoby, które straciły pracę w związku z trwającym kryzysem. 

Więcej o:
Komentarze (32)
Lidl szuka nowych pracowników. Potrzeba rąk do pracy, ze względu na wydłużone godziny pracy
Zaloguj się
 • khaern

  Oceniono 22 razy 12

  to jest jakiś pozytyw w całej tej sytuacji
  w momencie kiedy zdecydowana większość firm walczy o utrzymanie
  redukuje pracowników i / lub obcina pensje
  tu znajduje się firma ( w ślad za nią pewnie pójdą inne z branży ), która zatrudnia

 • gosc30wawa

  Oceniono 2 razy 2

  TO jest ściema. Mam znajomych, którzy mają wszelkie kwalifikacje i doświadczenie, żeby pracować w takim sklepie, ale ponieważ mają powyżej 40 lat nikt nie chce ich zatrudnić i od dawna nie mają pracy. Wiele razy składali podania do pracy w takich sklepach, ale nikt się nie odezwał. Nadal wszędzie chcą tylko młodych a dla starszych pozostaje bida i nędza.

 • azalia02

  Oceniono 8 razy 2

  Obroty w dyskontach spadły - 3 klientów na kasę, czyli np. przy czterech kasach - 12 osób snujących się po sklepie - więc trzeba to przynajmniej częściowo zrekompensować wydłużeniem godzin otwarcia. Dobrze jednak, że są jakieś nowe miejsca pracy. Choćby studenci, zamiast kelnerować po restauracjach, mogą się załapać na to "wsparcie sprzedaży".

 • szimeon33

  Oceniono 10 razy 2

  dużo menagerów prace straciło. Niech idą.

 • udet1124

  Oceniono 6 razy 2

  Osoby które straciły 31.03 pracę mile widziane.

 • erasms47

  Oceniono 18 razy 2

  Pracownik brania na klatę koronowirusa 24h na dobę poszukiwany

  Na umowę zlecenie, nawet jak nie zachoruje a pójdzie tylko na przymusową kwarantannę nie dostanie ani złotówki

 • jaleros

  Oceniono 6 razy 0

  Lekarze i biały personel biorą na klatę na maksa. Co, pisiaki wmawiały, że proletariat będzię tylko bezpieczny i szczęśliwy?

 • koment22

  Oceniono 6 razy 0

  - Nazywam się Marek Nocny, chciałbym pracować w państwa sklepach.
  - Ależ oczywiście, jest pan przyjęty !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX