Łódź obniża czynsze lokali usługowych do symbolicznej złotówki. Pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

W Łodzi prezydent miasta podpisała rozporządzenie, które wspomoże przedsiębiorców. Jednym z jego elementów jest obnizenie czynszów za lokale usługowe na dwa miesiące do symbolicznej złotówki. Pakiet pomocy obejmuje również odroczenia i rozłożenie na raty wielu płatności.

Tarcza antykryzysowa to pakiet pomocy, który ma wspomóc przedsiębiorców. Ta jednak może nie wystarczyć, jak twierdzi wielu ekspertów. 

Zobacz wideo

Potrzebna jest także pomoc społeczeństwa oraz samorządów. Taki pakiet pomocy zatwierdziła w zarządzeniu prezydent miasta Łódź, Hanna Zdanowska, informuje "Express Ilustrowany". Miejski pakiet pomocy dla przedsiębiorców, to m.in. możliwość rozłożenia na raty lub odroczenia podatku od nieruchomości, podatku od środków transportu oraz dzierżawy wraz z umorzeniem odsetek. Przedsiębiorcy na uregulowanie zaległości będą mieli 12 miesięcy. Aby skorzystać z tej formy pomocy, należy złożyć przez internet wniosek do Urzędu Miasta Łodzi. Ponadto mikroprzedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc od Powiatowego Urzędu Pracy, która umożliwia nisko oprocentowane pożyczki do 5 tys. złotych, których spłatę można rozpocząć za trzy miesiące. Oprócz tego zdecydowano się wprowadzić zmiany dotyczące czynszu w lokalach usługowych za wynajem w miejskich lokalach użytkowych. 

Łódź obniża czynsz za wynajem lokali usługowych

Pakiet pomocy obniża płatność za czynsz do symbolicznej złotówki. Cena ta będzie obowiązywać przez następne dwa miesiące. Nie jest ona przyznawana automatycznie, należy przez internet do urzędu miasta złożyć wniosek. Jeden dokument wystarczy, by zrealizować obniżkę czynszu na kolejne dwa miesiące, nie ma potrzebny odwaniania go za 30 dni. Czas na złożenie wniosku przedsiębiorcy mają do 20 kwietnia. Warunkiem zaakceptowania wniosku jest brak zaległości w czynszu i opłatach za świadczenia z tytułu najmu oraz w podatku od nieruchomości. Do miejskiej kasy Łodzi z tytułu czynszów z około 6 tys. lokali usługowych spływa miesięcznie ok. 3 mln złotych. 

Więcej o: