Eurojackpot z rekordową pulą. Ile wynosi wygrana? Do której można wysłać kupon?

W ubiegłym tygodniu 10. raz z rzędu nikt nie wytypował poprawnie liczb w Eurojackpot. Dzięki temu w puli znajduje się już 410 mln zł. Kiedy kolejne losowanie? Do której można wysyłać kupon?
Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Eurojackpot z gigantyczną pulą. Ile wynoszą wygrane I i II stopnia? 

Poprzednie losowanie Eurojackpot odbyło się w piątek 17 kwietnia. Zwycięskimi liczbami były 1, 18, 23, 33, 41 oraz 2 i 6. Ponieważ było to już dziesiąte losowanie z rzędu bez wygranej, kumulacja europejskiej loterii wzrosła do 410 mln zł. Co więcej, w związku z tym, że pula na wygrane I stopnia jest na maksymalnym pułapie, do 100 mln zł zwiększyła się również pula na wygrane II stopnia. 

Eurojackpot. Do kiedy można grać?

Losowanie Eurojackpot odbywa się raz w tygodniu w piątki, między godz. 20 a 21. Zakłady Eurojackpot można zawierać w kolekturach bądź punktach sprzedaży od soboty do czwartku w godz. 6:30 do godz. 23:54. W dniu losowania termin ten jest skrócony do godz. 19.

Aby zagrać, na kuponie należy wybrać pięć liczb z 50 oraz dwie z 10. Istnieje również opcja gry na chybił trafił. Jeden zakład kosztuje 12,50 zł, zakup można dokonać również przez internet. Wyniki podawana są na stornie Lotto

Eurojackpot istnieje od 2012 roku, gra obecna jest w 18 europejskich krajach: Chorwacji, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Niemczech, Węgrzech, Islandii, Włoszech, Łotwie, Litwie, Holandii, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji i Polsce (od września 2017 roku). Dzisiejsza kumulacja przebiła najwyższą wygraną w ubiegłym roku, która wyniosła 390 mln zł. Należy jednak pamiętać, że odpowiednie liczby w takich przypadkach trafia bardzo często więcej niż jedna osoba. Co w takim przypadku? To proste - wygrana jest pomiędzy nie rozdzielana proporcjonalnie. Europejska loteria w maju 2019 roku okazała się szczęśliwa także dla Polaka, który po odliczeniu 10-procentowego podatku wygrał 174 mln zł.

Więcej o: