LOT przedłuża odwołanie rejsów do połowy maja. Wznowienie lotów dopiero po otwarciu granic

Samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT nie będą regularnie latać do połowy maja. Tym samym spółka przedłużyła zawieszenie rejsów, które pierwotnie kończyłoby się w sobotę, 25 kwietnia. Samoloty PLL LOT uczestniczą jedynie w rejsach towarowych w ramach akcji Cargo dla Polski.

Rzecznik PLL LOT Michał Czernicki powiedział, że pasażerowie, którzy mają wykupione bilety, mają kilka możliwości. Osoby, które mają wykupione bilety na rejsy do 15 maja, powinny zarejestrować swoje zgłoszenia na stronie internetowej przewoźnika. LOT oferuje wykorzystanie wartości biletu jako voucher na inne połączenia, możliwość zaplanowania podroży w innym terminie lub możliwość zmiany trasy podróży.

Zobacz wideo Debata prezydencka. Powietrze

LOT odwołuje rejsy do połowy maja

Czernicki podkreślił, że decyzja Zarządu PLL LOT jest zgodna z polityką innych przewoźników lotniczych, operujących na rynkach europejskich i podyktowana jest przede wszystkim regulacjami Unii Europejskiej, rekomendującymi przedłużenie zamknięcia zewnętrznych granic Unii do dnia 15 maja.

Rzecznik LOT-u powiedział też, że zarząd spółki obserwuje zmieniające się regulacje lokalne i międzynarodowe. Decyzje dotyczące wznowienia lotów będą zależne od otwarcia granic i uruchomienia lotów komercyjnych w ramach Unii Europejskiej i poszczególnych państw.

Przypomnijmy, że regularne rejsy zostały zawieszone w połowie marca. Zarząd firmy chce wprowadzić plan ratunkowy, który polegałby między innymi na zwieszeniu inwestycji oraz na obniżeniu wynagrodzeń dla pilotów oraz załóg pokładowych przy zachowaniu obecnego zatrudnienia.

Więcej o: