Choć Ministerstwo Finansów poinformowało o tym, że czas na rozliczenie PIT za 2019 roku zostanie wydłużony do końca maja 2020 roku, to osoby, które są zainteresowane skorzystaniem z ulg podatkowych muszą wybrać je w standardowym terminie, czyli do 30 kwietnia np. za pośrednictwem usługi "Twój e-PIT".
Ulgi podatkowe przysługują niepełnosprawnym bądź utrzymującym osobę niepełnosprawną. W ramach jej obowiązywania można odliczyć wydatki podzielone na dwie grupy: limitowane (część kwoty) oraz nielimitowane (całość kwoty). Do wydatków limitowanych można zaliczyć m.in. utrzymanie psa asystującego, zakup leków oraz opłacenie przewodnika osób niepełnosprawnych. Do grupy wydatków nielimitowanych zaliczamy natomiast:
>>> Dowiedz się więcej na temat ulgi na leki w ramach ulgi rehabilitacyjnej: Jak odliczyć w PIT lekarstwa? Ile zwrotu przysługuje za leki?
Aby skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, niezbędne jest posiadanie odpowiednich dokumentów potwierdzających kwalifikacje do jednego z trzech stopni niepełnosprawności. Weryfikacją mogą być inne dokumenty to potwierdzające, jak chociażby renta. Należy pamiętać, że skarbówka ma prawo to sprawdzić.